Vekil torunu kaçıran 5 fidyeciye gözaltı

Vekil torunu kaçıran 5 fidyeciye gözaltı.14812
  • Giriş : 03.07.2009 / 20:41:00

Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu'nun 12 yaşındaki torununu fidye için kaçırdığı iddia edilen 5 kişi daha gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğünce dün düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve isimleri henüz açıklanmayan 4 kişinin verdiği ifade doğrultusunda soruşturmayı derinleştiren ekipler, olayla ilgisi bulunduğu öne sürülen 5 kişiyi daha yakaladı.

Halen firarda olan 3 kişinin de yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğünde sorguları devam eden zanlıların, sabıkalarının bulunmadığı belirtildi.

Zanlılardan bir kısmının suçlamaları kabul ettiği, ''ekonomik sıkıntıları bulunduğu için birkaç arkadaşlarıyla bir araya gelip, böyle bir olayı gerçekleştirdiklerini ve pişman olduklarını'' söyledikleri öğrenildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu'nun ilköğretim öğrencisi, kendisiyle aynı adı taşıyan 12 yaşındaki torunu, Yenişehir Semti'ndeki evlerinin yakınında kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce önceki gün bir otomobile bindirilip kaçırılmıştı.

Çocuğun babası Abdurrahman Eyyüpoğlu ile irtibata geçen zanlılar, 400 bin TL fidye talep etmişti. Önceki gece geç saatlerde parayı, polis ekiplerinin gözetiminde Şanlıurfa-Gaziantep otoyolunun girişinde fidyecilere veren Eyyüpoğlu, olay yerinden uzaklaştıktan sonra çocuğunun İpekyol Kavşağı'nda serbest bırakıldığını öğrenmişti.

Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, takibe aldıkları zanlılardan 4'ünü olay günü düzenlenen operasyonla gözaltına almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*