Vekil torununun kaçırılma sebebi

Vekil torununun kaçırılma sebebi.14812
  • Giriş : 04.07.2009 / 17:52:00

Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu'nun ilköğretim öğrencisi olan ve kendisiyle aynı adı taşıyan 12 yaşındaki torunu kaçıranların amaçlarını vekil açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu, torununu fidye için kaçıranların iflas etmiş bir fabrika sahibi ve çevresindekiler olduğunu öğrendiklerini, bu kişilerin birkaç zengin ailenin çocuğunu kaçırıp, alacakları fidyeyle borçlarından kurtulmayı planladıklarını öğrendiklerini bildirdi.

Eyyüpoğlu, İpekyol Mahallesi'ndeki evinde düzenlediği basın toplantısında, torununun kaçırılmasıyla ilgili bilgi verdi.

Kendisiyle aynı adı taşıyan torununun birkaç gün önce oynamak için evden çıktığını, kendisini takip eden ve daha önceden tanımadığı kişiler tarafından otomobile bindirildiğini ve silahla tehdit edilip, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir çırçır fabrikasında alıkonulduğunu ifade eden Eyyüpoğlu, zanlıların aynı gün kendilerini arayarak, 150 bin TL fidye talebinde bulunduklarını kaydetti.

Durumu polis ekiplerine bildirdiklerini ve ardından fidyecilerin takibe alındığını anlatan Eyyüpoğlu, belirtilen saatte istenilen parayı polis ekiplerinin kontrolünde zanlılara ulaştırdıklarını ve torununun serbest kalmasını sağladıklarını söyledi.

Ardından harekete geçen emniyet güçlerinin takibe aldığı zanlıları kısa sürede gözaltına almayı başardığını dile getiren Eyyüpoğlu, şöyle devam etti:

''Emniyet güçlerimiz çok önemli bir olayı kimsenin burnu bile kanamadan çözdü. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Torumu fidye için kaçıranlar iflas etmiş bir fabrika sahibi ve çevresindekiler. Bu kişiler birkaç zengin çocuğunu kaçırıp, alacakları fidyeyle borçlarından kurtulmayı planlıyormuş. Daha önce de 3 çocuğu kaçırmışlar. Bunlardan ikisinin ailesi istenilen fidyeyi vermiş ve bu konuda emniyeti bilgilendirmemiş. Diğeri ise bir esnafın çırağı olduğu için serbest bırakılmış. Böylesine tehlikeli bir çetenin daha fazla insanın canını yakmadan çökertilmiş olması sevindirici. Bu kişiler adalete teslim edildi. Zanlıların hak ettikleri cezayı alacaklarından şüphemiz yok.''

''KURTARILACAĞIMI BİLİYORDUM''

Torun Seyit Eyyüpoğlu ise fidyecilerin kendisini kaçırdıktan sonra bir çırçır fabrikasında 1 gün alıkoyduklarını söyledi.

Olayla ilgili tüm detayları polis ekiplerine anlattığını ve zanlıları teşhis ettiğini ifade eden Eyyüpoğlu, ''Kaçırıldığım için hiç korkmadım, kurtarılacağımı biliyordum. Bugün buradaysam taşıdığım soyadından kaynaklanıyor. Soyadımla gurur duyuyorum. Bugün burada olmayı adaşım olan dedeme borçluyum. Kendisine teşekkür ediyorum'' dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Şanlıurfa Bağımsız Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu'nun ilköğretim öğrencisi olan ve kendisiyle aynı adı taşıyan 12 yaşındaki torunu, Yenişehir Semti'ndeki evlerinin yakınında 3 gün önce bir otomobile bindirilip kaçırılmıştı.

Çocuğun babası Abdurrahman Eyyüpoğlu ile irtibata geçen zanlılar, 150 bin TL fidye talep etmişti. Parayı, polis ekiplerinin gözetiminde Şanlıurfa-Gaziantep otoyolunun girişinde fidyecilere veren Eyyüpoğlu, olay yerinden uzaklaştıktan sonra çocuğunun İpekyol Kavşağı'nda serbest bırakıldığını öğrenmişti.

Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, takibe aldıkları zanlıların 4'ünü aynı gün, 3 zanlıda bir gün sonra düzenlenen operasyonla gözaltına almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*