Vekil vekili öldürmekle tehdit etti

Vekil vekili öldürmekle tehdit etti.10434
  • Giriş : 05.11.2008 / 07:25:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 22:43:16

RTÜK bütçe görüşmesinde kıyamet koptu. AK partili vekil masaların üstünden uçtu. İşte o anlar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Zahid Akman'ın Komisyonda konuşmasının ahlaken uygun olmadığını ileri süren CHP'liler protesto etti. AKP'li Karapaşaoğlu ile CHP'liler arasında tartışma ve küfürleşmeler yaşandı. Komisyona polis girdi. Daha neler neler oldu…

RTÜK Bütçesi, TBMM plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmesi sırsında CHP ile AKP'liler arasında yaşanan 'Akman konuşmasın-Akman konuşsun' tartışması; komisyonu gerdi. Tartışmalar kavgaya dönüştü. Karşılıklı hakaret ve küfürler yaşandı. CHP'liler komisyon çalışmalarını protesto etti.

AHLAK TARTIŞMASI KAVGA ÇIKARTTI

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bugün RTÜK Bütçesi'nin de görüşülmesi öncesinde CHP'li üye Akif Hamzaçebi, Almanya'da yüzyılın dolandırcılık davasında adı geçen, Türkiye uzantıları arasında sayılan ve hakkında ortay atılan iddialara yanıt veremeyen RTÜK Başkanı Zahid Akman'ın TBMM'de konuşmaması ve bu sunuşu yapmaması gerektiğini söyledi. Hamzaçebi, TBMM Başkanı Köksal Toptan'ın bile 'istifa etse iyi olur' şeklinde kanaat bildirdiği bir kişinin sunuşunun doğru olmadığını söyledi. Bu sözler Komisyonda tartışma ve gerginlik çıkarttı.

KOMİSYONA POLİS GİRDİ

Bu sırada RTÜK görevlileri komisyon üyelerine birer çanta dağıttı. Zahid Akman'ın konuşma kitapçığının da bu çantalar içinde olduğu bildirildi. CHP'liler konuşma metinlerini alıp, çantaları komisyon sırasının önüne koydular. Kameramanlar çantaları görüntülerken Komisyon Başkanı Sait Acba çekim yapılmaması için uyarılarda bulundu. Ancak  kameramanların çantaları görüntülemeyi sürdürmesi üzerine bu kez müdahale için polis çağırdı. CHP'liler komisyona ilk kez polis geldiğini ve bunun olamayacağını belirterek, İtiraz ettiler. Polisler dışarı çıkartıldı.

BENİ POLİSE Mİ VURDURACAKSINIZ?

Tartışmalar bundan sonra da devam etti. CHP'li Gürol Ergin ile AKP'li komisyon başkan yardımcısı Atlan Karapaşaoğlu arasında sık sık gerginlik yaratan tartışmalar yapıldı.

-Ergin; “Beni polise mi vurduracaksınız?' sözüne,
-Karapaşaoğlu; 'Evet seni polise vurduracağım” diye espri ile karışık bir yanıt geldi. CHP'liler bu tehditlere itiraz edip, tepki gösterdiler.

ZAHİD AKMAN ÇIKINCA PROTESTO

RTÜK Başkanı Zahid Akman konuşma yapmak üzere kürsüye gelince CHP'liler, “Biz burada olamayız” deyip, komisyonu terk ettiler. Atlan Karapaşaoğlu, CHP'lilere laf atmayı sürdürdü. Başkan Açba, çalışmalara 30 dakika ara verdi. Ancak, Gürol Ergin, Bülent Baratalı 'Ahlaki değil burada konuşması, eğer konuşmasına izin veriyorsan sen de ahlaksızsın” diye Karapaşaoğlu'na müdahale ettiler.

KÜFÜR EDİP SALDIRDI

Karapaşaoğlu, bu son sözler üzerine bağırıp, küfürler ederek salondan çıkmakta olan CHP'lilere doğru hücum etti. Gürol Ergin'i “öldürmek” ve “gebertmek” ile tehdit etti. Araya AKP'liler girdi ve Karapaşaoğlu'nu, yan odaya alıp sakinleştirdiler. CHP'liler de komisyonu protesto edip, basın toplantısı yaptılar.

INTERNETHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*