Vekil yasak aşkını öldürüp intihar etti

Vekil yasak aşkını öldürüp intihar etti.8144
  • Giriş : 19.11.2008 / 23:07:00

2 çocuk babası milletvekilş metresini öldürdükten sonra intihar etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Politikacıların tavuk kümesindeki horozlara benzetildiği Fransa yeni bir aşk skandalıyla sarsıldı. 65 yaşındaki milletvekili metresini başından vurarak öldürdü. 2 çocuk babası Jean-Marie Demange, cinayetin ardından intihar etti.

Fransa'da, iktidardaki Halk Hareketi'nden (UMP) milletvekili Jean-Marie Demange, sevgilisini öldürdükten sonra intihar etti. Yerel savcı Jean-Francois Mailhes, Moselle bölgesinden milletvekili olan 65 yaşındaki Demange'ın 43 yaşındaki sevgilisini, başından otomatik silahla vurduğunu söyledi. Sevgilisini öldürdükten sonra kendini balkona atan milletvekili çevredekilerin tüm müdahalelerine rağmen tetiği çekip kendini vurdu. Demange olay yerinde hayatını kaybetti.

Mailhes, Demange ile kadın arasında olaydan önce şiddetli tartışma çıktığını bildirdi. 2 çocuğu bulunan milletvekiliyle kadının ilişkisinin en az 2 yıldır devam ettiği iddia edildi. 13 yıl boyunca Thionville bölgesinde belediye başkanlığı yapan Demange'ın geçen mart ayında yapılan seçimlerde sosyalist aday karşısında aldığı ağır yenilginin ardından depresyona girdiği belirtiliyor.

SİYASİLERDE ALDATMAK GELENEK OLDU

Aldatmanın doğal karşılandığı Fransa'da siyasilerin yasak aşk, kaçamak yaşamaları sıradan kabul ediliyor. Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Jacques Chirac gerçek bir Casanova olarak tanınıyor. Chirac, 1974'te başbakan olduğunda, gazeteci bir kızla yaşadığı aşk yüzünden eşinden ayrılmaya kalkmıştı.

Eski Cumhurbaşkanı François Mitterrand da çapkın siyasi liderlerden. Mitterrand'ın Elysees Sarayı'ndaki ilk dönemlerinde, aynı gün bazen 3 hatta 4 kadına birlikte olacağı yerlerin adreslerini verip onlara "Gidin ve telefonumu bekleyin" dediği belirtiliyor.

TELEFONUMU BEKLEYİN

Eski Başbakan Dominique de Villepin'in eşi Marie Laure de, kocasının metresi olduğu konuşulan bir eczacı kızı herkesin önünde tokatlamıştı. Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin de adı bir dönem yasak aşk dedikodularına karışmıştı. Sarkozy'nin eşi Cecilia evi terk etmişti. Sarkozy yasak aşkını noktalasa da olayın üzerinden birkaç ay geçmeden bu sefer de Fransa Cecilia'nın ihanetiyle sarsılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*