Vekiller geniş ofislere kavuşuyor

  • Giriş : 12.10.2006 / 00:00:00

Meclisin 2007 yılı bütçesi, 361 milyon 325 bin YTL olarak karara bağlandı. Yeni bütçe ile milletvekilleri, 40'ar metrekarelik çalışma ofislerine kavuşacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Arınç, toplantının ardından yaptığı açıklamada, idare amirleri tarafından hazırlanarak sunulan 2007 yılı bütçe taslağını görüşüp karara bağladıklarını belirterek, “2007 yılı bütçesinin rakam olarak karşılığı, 361 milyon 325 bin YTL'dir” dedi.

2007 yılı bütçesinin, geçen yıla göre yüzde 6 artış gösterdiğine işaret eden Arınç, en az artışı yapan kurumlardan birinin TBMM olduğunu vurguladı. Arınç, ”Takip ettiğimiz tasarrufçu politikalar içerisinde, hiçbir şeyden mahrum kalmadan, yatırımlarımıza da hız vererek 2007 yılı bütçesinin 361 milyon 325 bin YTL olarak bağlanması oybirliğiyle karar altına alınmıştır” dedi.

MİLLETVEKİLLERİNE DAHA GENİŞ OFİSLER

Arınç, Genel Sekreterlik, kütüphane ve arşiv binası ile ziyaretçi kabul salonları için açılan ulusal yarışmada, 41 proje arasında bir mimari ekipçe hazırlanan ve birinci olan projenin uygulama aşamasına geçildiğini kaydetti.
Yeni projeyi, Genel Sekreterlik binası olarak, tüm personelin içinde bulunacağı kompleks olarak düşündüklerini belirten Arınç, ancak daha sonra bir gelişme olduğunu; Meclisin çapraz köşesindeki Orman Bakanlığına ait binanın boşaltıldığını, talepleri ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla TBMM'ye ihtiyaçlarında kullanılmak üzere tahsis edildiğini ifade etti.

Genel Sekreterlik personelinin büyük kısmının artık bu binada çalışmalarına devam edeceğine dikkati çeken Arınç, bu nedenle yeni Genel Sekreterlik binasının halkla ilişkiler binasına dönüştürüleceğini bildirdi. Arınç, bunun, proje değişikliğiyle yeni binaya yerleştirilmesine Başkanlık Divanında oybirliğiyle karar verdiğini söyledi.
Milletvekillerinin çalışma ofislerinin 40 metrekare olması, yetmeyen kısımlar için mevcut halkla ilişkiler binasındaki çalışma odalarının birleştirilerek yine 40'ar metrekarelik yeni milletvekili çalışma ofisleri haline getirilmesinin kararlaştırıldığını anlatan Arınç, konunun detaylarını 16 Ekim Pazartesi günü yapacağı basın toplantısında açıklayacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious