Vekiller gizli numaralardan bıktı! Aslanoğlu isyan etti!

Vekiller gizli numaralardan bıktı! Aslanoğlu isyan etti!.11436
  • Giriş : 13.11.2007 / 23:38:00

Milletvekilleri gizli numaralardan arayanların kim olduklarını bilmek istiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, mahkeme kararı olmadan telefon dinlemelerinin delil olarak kullanılamadığını belirterek, ancak dünyada hiçbir ülkenin de teknolojik açıdan telefon dinlemeyi önleyemediğini söyledi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Ulaştırma Bakanlığı ile bağlı kuruluşların 2008 yılı bütçesi üzerindeki görüşmeler sürüyor. Komisyonda söz alan milletvekilleri, seçim bölgelerinin yolları, havaalaanı ve demir yolu projelerine destek istedi.

AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, kamulaştırma bedellerinin yetersiz olduğunu, 2007 yılı için 78 milyon YTL ödenek ayrılmasına karşılık ekim sonu itibarıyla bunun aşıldığını, 2008 yılı için ayrılan kaynağın yetmeyeceğini söyledi. Otoyallardaki görüntünün hoş olmadığını belirten Ünüvar'a, CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek, 'Nasıl hoş değil'' diye sorması üzerine, 'Otoyollarda sanki başka bir ülkeye gidiliyormuş gibi...Yol üzerinde belli yerlerde tak'lar var. Bunlar daha çağdaş hale getirilebilir' dedi. AK Parti Malatya Milletvekili Ömer Faruk Öz, hızlı tren projesinin Malatya'ya kadar uzatılmasını, ayrıca Malatya'nın ilçeleriyle bağlantı yollarının yapılmasın istedi.

Gizli numaradan nasıl kurtulacağız

CHP Malatya Milletvekili Ferit Mevlüt Aslanoğlu, cep telefonlarında gizli numaralardan şikayetçi olduğunu belirterek, 'Bu gizli numaralardan bizi ne zaman kurtaracaksınız' Beni kimin aradığımı bilmek benim en tabii hakkımdır. Bizi bunun için mahkeme kapılarında süründürmeyin. Ben bunun için savcılığa gitmek istemiyorum' ifadesini kullandı. Türkiye'de GSM operatörlerinin kapsama alanı için ayrı ayrı yatırım yapmasının ülkeyi 'kapsama alanı mezarlığına' dönüştürdüğünü kaydeden Aslanoğlu, tüm operatörlerin ortak yatırım yapabilmesinin daha iyi olacağını dile getirdi.

Aslanoğlu, Malatya'nın duble yollardan en az nasibini alan kentlerden biri olduğunu, ayrıca Malatya-Nemrut Dağı arasındaki yolda çok sayıda kaza olduğunu, bu yolun iyileştirilmesi gerektiğini bildirdi. Aslanoğlu, İstanbul'daki köprülerin paralı olmamasını istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious