Vekiller lojmanı işgal etti

Vekiller lojmanı işgal etti.18487
  • Giriş : 15.11.2007 / 10:01:00

AKP’li bazı vekiller, 147 YTL kira ödedikleri ucuz lojmanlardan bir türlü çıkmıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Eğitim Bakanlığı eski bürokratlarından AKP İstanbul Milletvekili Necat Birinci ve Muğla Milletvekili Yüksel Özden, bürokrat olunca oturma hakkı elde ettikleri lojmanlarından, milletvekili seçildikten sonra da ayrılmadı. İki eski bürokrat, Oran’daki lojmanlara aylık 147 YTL kira, 100 YTL yakıt ve 31 YTL de aidat ödüyor. Vekillerin, lojman için ödedikleri toplam bedel ise 278 YTL oluyor. AKP’li vekillerin lojmanları ucuz olması nedeniyle teslim etmedikleri iddia ediliyor.

Necat Birinci konuya ilişkin sorular üzerine, seçim bölgesinin İstanbul olması nedeniyle, eve çıkmaya zaman bulamadığını söyledi. Birinci, seçimlerden 2 ay sonra Çankaya Yıldız’da ev kiraladığını, ancak lojmanda da zaman zaman kalmaya devam ettiğini ifade etti. Lojmanın kapısındaki zilin üzerinde halen adının yazılı olduğunun hatırlatılması üzerine Birinci, “Lojmanın anahtarlarını henüz teslim etmedim, arkadaşlara söyler, zilden de adımı söktürürüm” diye konuştu.

EV ALMAK İÇİN KALDIM

AKP Muğla Milletvekili Yüksel Özden ise, çocuklarının okullarına yakın olması nedeniyle lojmandan ayrılamadığını söyledi. Milletvekili seçildikten sonra kendisine ait bir gayrimenkulü satıp kredi kullanarak ev almak istediğini vurgulayan Özden, bu işlemlerin uzaması nedeniyle ev alamadığını vurguladı. Ev satın alma projesinden şimdilik vazgeçtiğini belirten Özden, “Birkaç gün önce kiralık bir ev buldum. Kısa sürede lojmanı boşaltıp kiralık eve taşınacağım” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious