Vekiller sauna kapatırdı!

  • Giriş : 26.02.2006 / 00:00:00

Geyşan Sauna'nın sahibi Zeliha Tüfekçi 'sauna çetesi'ni ve gizli kamerayı anlattı: Siyasiler gelince başka müşteri almazdık.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bazen telefon edip, 'milletvekilleri, üst düzey yöneticiler gelecek, başka müşteri alma' derdi. Ben saunayı onlara kapatırdım."

Uygunsuz vaziyetler
"Sonra Kasım Zengin beni himayesine aldı. MİT, JİTEM kimlikli kişiler tanıştırdı. Ben yokken gizlice kamera yerleştirip çekim yapmışlar. Kasım bana uygunsuz görüntüler gösterdi. 'Siyasiler de var' dedi. 'Bunları sızdırırım' deyip 50 milyar aldı."

Vekiller gelince sauna kapanırdı

Küre Operasyonu'nun kilit ismi Geyşan Sauna'nın sahibi Zeliha Tüfekçi, SABAH'a konuştu: Milletvekilleri masaja geleceği zaman saunada başka müşteri istenmezdi'.

Gündeme bomba gibi düşen Küre Operasyonu'nun kilit ismi Geyşan Sauna'nın sahibi Zeliha Tüfekçi, SABAH'a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tüfekçi, saunada kaydedilen gizli kamera görüntülerinde milletvekillerinin de bulunduğunu ileri sürdü. Tüfekçi, eski Emniyet Genel Müdürü Ertuğrul Çakır, Özel Kuvvetler Muharebe Arama Kurtarma (MAK) Timi Komutanı Yüzbaşı Nuri Bozkır, eski Başkomiser Tamer Topsakal'ın da yeraldığı 11 kişinin tutuklanmasıyla sonuçlanan Küre Operasyonu'nun, gizli kamera görüntülerinin perde arkasını anlattı.

BASKINDAN ÖNCE HABER VERİLİRDİ
Zeliha Tüfekçi, çete soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ayakkabı mağazası sahibi Yaşar Kaplan'a, kendisini polisten koruması için çeşitli zamanlarda toplam 20 milyar lira para verdiğini öne sürdü. Kaplan'ın kendisini polis müdürleriyle tanıştırdığını iddia eden Tüfekçi, "Yaşar Kaplan, polis baskınından önce beni telefonla arayıp uyarırdı. Gerçekten o aradıktan sonra polisler baskın yapardı" diye konuştu. Yaşar Kaplan'ın kendisini, AK Parti Niğde Milletvekili Mahmut Uğur Çetin'in danışmanı olarak tanıttığı savunan Tüfekçi, şöyle dedi: "Milletvekilleri de seansa gelirdi. Yaşar Kaplan belirli dönemlerde telefon açıp, 'üst düzey kişiler gelecek. Saunada başka müşteri istemiyoruz' derdi. Ben saunayı onlara kapatırdım. AKP'den ve CHP'den milletvekilleri gelirdi. Milletvekillerinin isimlerini açıklamam. Kaplan bazen de polislerle saunayı kapatırdı" diye konuştu. AKP'li Mahmut Çetin ise, Kaplan'ın kendi danışmanı olmadığını ve saunaya gitmediğini söylemişti.

MİT, JİTEM, İNTERPOL
Yaşar Kaplan'ın ardından, Kasım Zengin'in himayesine geçtiğini anlatan Zeliha Tüfekçi, "Kasım, günde 4-5 kez masaja gelirdi. Sabah 11.00'de açılışı yapardı. Öğlen yine gelirdi. Akşam uğrardı. Gece gelirdi. Bir de sabaha karşı sauna kapanmak üzereyken gelirdi. Önceleri masajın ücretini öderdi. Sonra kızlardan biriyle nişanlandı. Kendisiyle sık sık görüşmeye başladık" dedi. Kasım Zengin'in, Köroğlu'nda büro açıp kendisini davet ettiğini belirten Tüfekçi, "Oraya gittiğimde Ertuğrul Çakır'la ve İbrahim Tatlıses'le tanıştım. Kasım, Erdal Özkan adına düzenlenmiş MİT kimliğini ve silah gösterdi. Hüseyin Selçuklu kendini MİT'te Daire Başkanı olarak tanıttı" dedi.

UYGUNSUZ GÖRÜNTÜLER
Kendilerini gizli görev yapan üst düzey etkili ve yetkili devlet görevlileri olarak tanıtan kişilerin, bir gün kendisine, "Masaj salonuna ihtiyacımız var" dediklerini belirten Tüfekçi, "MİT, JİTEM kimliklerini ve silahlarını gösterdikleri için sakınca görmedim. Özgür Altun geldi. Ben Rusya'ya seyahate gittiğimde gizli kameraları yerleştirip milletvekillerini görüntülemişler" dedi. İki ay kadar önce Kasım Zengin'in, kendisini çağırıp, masaj salonunda kaydedilen uygunsuz görüntüleri kendisine izlettirdiğini anlatan Zeliha Tüfekçi, yaşadıklarını şöyle anlattı: "Müşterilerim makam mevki sahibi kişiler. Kasım Zengin, 'ARENA'ya vereceğim. Üst düzey kurumlarda görevli kişiler var. Milletvekilleri var. Elimde böyle çok CD var. Başına gelecekleri sen bilirsin' dedi. Kendi salonumun adını, itibarını korumak için 50 milyarı ödedim. Ama CD'leri bana vermediler. İfademde de onlardan şikayetçi oldum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious