Vekiller teknolojiyi yerinde kullanıyor

  • Giriş : 15.08.2006 / 00:00:00

AK Parti Burdur milletvekilleri Bayram Özçelik ile Mehmet Alp, ziyaret ettikleri köylerde, hizmetlerini diz üstü bilgisayar aracılığı ile anlatıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Partili milletvekilleri Bayram Özçelik ile Mehmet Alp, köy gezilerini sürdürüyor. TBMM'nin tatile girmesi ile birlikte köylere daha fazla vakit ayırmaya başlayan vekiller, birbirinden hiç ayrılmıyor. Ankara'da da 'Kanka vekiller' olarak tanınan ikili, çalışmalarını birlikte anlatıyor. Gittikleri köylerde kahvehane sohbetlerine katılan vekiller, teknolojiyi kullanmayı da ihmal etmiyor.

Göreve geldikleri günden beri yapılan tüm hizmetleri dijital ortama aktaran Özçelik ve Alp, gerektiğinde vatandaşlara anında kanıt gösterebiliyor. Her köye eşit hizmet taşımaya çalıştıklarını anlatan milletvekillerinin son durağı Çavdır ilçesine bağlı Küçükalan Köyü oldu. Burada köy muhtarı, azalar ve vatandaşlarla sohbet eden Özçelik ve Alp'e AK Parti İl Başkanı İbrahim Ekici de eşlik etti.

Göreve ilk geldiklerinde Burdur'a 3 milyon YTL ayrıldığı için sevindiklerini söyleyen Bayram Özçelik, bu yıl 16 milyon YTL'lik ödeneğin sadece KÖYDES projesinden verildiğini aktardı. Türkiye'nin gelirlerine sahip çıktıklarını, yolsuzluklarla savaştıklarını ve bu sayede de yatırıma daha fazla kaynak aktarabildiklerini bildiren Özçelik, "Hiçbir ilçeyi ve köyü ayırt etmeksizin ödeneklerin hakkıyla dağılmasını sağladık. Şehir merkezine en uzak köye bile her yıl en az bir büyük hizmet taşıdık." diye konuştu.

Milletvekillerinin konuşmasından sonra söz alan muhtar Mehmet Aksoy, 3 buçuk yıl içinde köylerinin önemli hizmetlere kavuştuğunu anlattı. Bu dönem içinde içme suyunun geldiğini, köy meydanındaki parka 10 bin YTL ödenek ayrıldığını, kanalizasyon hattının yenilendiğini, elektrik trafosunun bakımdan geçirildiğini anlatan Mehmet Aksoy, milletvekillerine vatandaşları adına teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious