Vekillere oda küçük geldi

  • Giriş : 02.08.2007 / 13:40:00

23. Dönem milletvekilleri, dün kurayla belirlenen odalarına yerleşiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

En yaşlı üye sıfatıyla, CHP İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ başkanlığında dün TBMM Geçici Başkanlık Divanında yapılan kura çekiminde milletvekillerinin 5 yıl boyunca çalışacakları odalar tespit edildi.

Bağımsız Milletvekilleri Mesut Yılmaz, Ufuk Uras ve Muhsin Yazıcıoğlu kuraya tabi olmadı ve kendilerine büyük odalar tahsis edildi.

22 milletvekili ise boşta kaldı. Bakanlar Kurulu, Başkanlık Divanı ve komisyonların oluşturulmasından sonra da bu milletvekilleri için yeni bir kura
çekilecek.

Eski milletvekillerinin odalarını boşaltması ve dünkü kurayla, 23. Dönem milletvekilleri de odalarına yerleşmeye başladı.

YİNEDEN KURAYA GİRDİLER

Odalarının küçüklüğünden şikayetçi olan, 22. Dönem milletvekili olup bu dönem yeniden seçilen milletvekillerinden 17'si kuraya girerek, yeniden
şanslarını denediler.

22. Dönem de milletvekili olan Hüsrev Kutlu, Ahmet Koca, Zekai Özcan, Sait Yazıcıoğlu, Altan Karapaşaoğlu, Necati Çetinkaya, Abdulaziz Yazar, Algan Hacaloğlu, Mehmet Ali Özpolat, Hakkı Köylü, Taner Yıldız, Hasan Fehmi Kinay, Ali Arslan, Suat Kılıç, Ahmet Yeni, Enis Tütüncü ve Fazlı Erdoğan, dünkü kura çekimine katıldılar.

Kurada, AK Parti Samsun Milletvekili Suat Kılıç tek şanslı vekil oldu. Kura sonucunda, sadece Kılıç'a, daha geniş bir oda çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious