Vekillerin Meclis TV'den ilginç istekleri

  • Giriş : 21.03.2007 / 00:00:00

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte, milletvekilleri de seçmenlerine mesaj vermek için kıyasıya bir yarış içerisine girdiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Seçmenlerine sesini duyurmak isteyen vekillerin en çok kullandıkları yer ise Meclis TV. Milletvekilleri, Meclis TV aracılığıyla vatandaşa sesleniyor. Milletvekillerinin ilginç istekleri de bitmiyor.
Meclis TV çalışanları, "Beni niye az çektin?", "Sağ taraftan çekme, sol taraftan çek!", "Misafirlerim geldi, gelir misiniz?", "Ankara dışına bizimle gelir misiniz?" gibi ilginç taleplerle karşılaşıyor.
Meclis TV çalışanları, milletvekillerinin ilginç istekleriyle sık sık karşı karşıya kalıyor. Milletvekillerinin ortak şikayeti ise, "Beni niye az çektin" ya da "Beni niye göstermedin" şeklinde oluyor. Vekillerin büyük bir bölümü de, konuşmalarının kısa verilmesinden yakınıyor.

"SAĞ TARAFIMDAN ÇEKME"

Bazı milletvekillerinin de estekik kaygılar taşıyan istekleri oluyor. Bunun içinde yüzünün sağ tarafından değil, sol tarafından çekilmesini talep edenler de var. Buna neden olarak da ekranda daha iyi çıkmak gösteriliyor.
Milletvekillerinin bir bölümü kendilerine gelen misafirler için de Meclis TV’yi arıyor. Bazı vekiller de, Ankara dışına çıktıklarında kendilerine eşlik edip edemeyeceklerini soruyor.

"HANIM İZLEYEMEMİŞ"

Son olarak da Anavatan Partisi Erzurum Milletvekili İbrahim Özdoğan, Meclis TV’yi arayarak, "Meclis’te düzenlediğim basın toplantısının haberini bizim hanım izleyememiş, rica etsem tekrar verir misiniz?" diye sordu.
Basın toplantısı düzenleyen Özdoğan, toplantı haberinin eşi tarafından izlenememesi üzerine Meclis TV’yi arayarak, "Benim haberi verdiniz mi?" diye sordu. Haberin bültende yer aldığını öğrendikten sonra Özdoğan, "Benim hanım izleyememiş, haberi bir daha verebilir misiniz?" diye konuştu.

KANDOĞAN ŞANSLI

Bu arada seçmene Meclis TV’den en çok seslenen vekil ise DYP Denizli Milletvekili Ümmet Kandoğan. Kandoğan, Genel Kurul kürsüsünde en fazla konuşan milletvekili özelliğini koruyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious