Veli Küçük, TSK'ya darılmamış

Veli Küçük, TSK'ya darılmamış.11924
  • Giriş : 03.11.2008 / 10:28:00

Hurşit Tolon ve Şener Eruygur'u cezaevinde ziyaret eden TSK, ziyaret sırasında 'es' geçtiği Veli Küçük'ü üzmemiş. Küçük'ün kızı babasının kırgın olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaeli Garnizon Komutanı Korgeneral Galip Mendi'nin, 3 Eylül 2008'de Ergenekon Soruşturması nedeniyle tutuklu olan emekli orgeneraller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur'u cezaevinde ziyareti gündemi uzun süre işgal etmişti. Genelkurmay internet sitesinde ziyaretin 'TSK adına' yapıldığı duyurulmuştu. Söz konusu ziyarette dikkatleri çeken bir ayrıntı da diğer iki sanık gibi general olan Veli Küçük'ün 'es' geçilmesiydi. Mendi, Tolon ve Eruygur'la görüşmüş ancak Küçük'ü ziyaret etmemişti. Söz konusu uygulama TSK'nın çete ve faili meçhul cinayet iddialarıyla yıllardır gündeme gelen Veli Küçük'ün yaptıklarını tasvip etmediği şeklinde yorumlanmıştı. Zeynep Küçük, babasının bu konuda herhangi bir açıklamasının olmadığını söyledi.

Küçük, "Bu konuda bir açıklama gereği görmüyorum. Genelkurmay'ın takdiri. Bu konuda söylenecek bir şey yok. Veli Bey'in (Küçük) bu konuda bir kırgınlığı, küskünlüğü yok."

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*