'Veli Küçük neden korunmuyor?'

'Veli Küçük neden korunmuyor?'.8429
  • Giriş : 22.01.2007 / 00:00:00

GP Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin, Erdoğan ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu'ya mektup göndererek, emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün neden korunmadığını sordu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hrant Dink'in cinayete kurban gitmesinden sonra TCK'nın 301. maddesinden yargılanan kişilere koruma tahsis edildiğini memnuniyetle karşıladığını ifade eden Şirin, mektubunda şunları kaydetti:

“Rum Ortodoks Patriği Bartholomeos'a da gerekli zırhlı araba ile beraber koruma verildiğini duyuyorum. Muhtemelen Ermeni Patriği Sayın Mutafyan'a ve hedef olabilecek siyasilerle ilgili gerekli tedbirleri almışsınızdır.

Nedense (daha doğrusu gayet iyi bildiğimiz sebeplerden) Emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün ismi Danıştay saldırısından olduğu gibi, Hrant Dink'in menfur cinayetinden sonra da bazı odaklarca gündeme getirilmek isteniyor ve getiriliyor. Bazı basın organları da Veli Küçük'ü hedef yapmak için sanki yarışıyor.

Kendisi lojmandan çıkarıldı, mesken koruması alındı. Devlete bunca sene hizmet etmiş bu kişiden mesken koruması esirgeniyor, neden? Kendisine de gerekli şekilde sahip çıkacak mısınız?”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious