Veli Küçük özel misafir çıktı!

Veli Küçük özel misafir çıktı!.14806
  • Giriş : 16.03.2009 / 00:00:00
  • Güncelleme : 15.03.2009 / 23:05:45

Yeni tanık, Veli Küçük ile Fikri Karadağ'ın yalanını ortaya çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kuvayı Milliye Derneği'nin yerini bile bilmediğini söyleyen Küçük, derneğin özel misafiri çıktı. Ergenekon davası kapsamında emniyette ve savcılıkta ifadesi alınan Çınar Mustafa Altunbaş, Mehmet Fikri Karadağ'ın Kadıköy'deki Kuvayı Milliye 1919 Derneğinde özel misafirleri olduğunu söyledi.

2006 yılının sonlarına doğru Veli Küçük'ün de derneğe geldiğini ileri sürdü. Fikri Karadağ, bir yemekte Veli Küçük ile 2-3 kez karşılaştıklarını, uzaktan selamlaştıklarını ama samimi bir ortamda buluşmadıklarını ileri sürmüştü. Veli Küçük de Kuvayı Milliye Derneği'nin yerlerini bile bilmediğini iddia etmişti.

Çınar Mustafa Altunbaş'ın ifadeleri davanın görüldüğü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne ulaştı. 15 Temmuz 2008 tarihinde İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce, 8 Ekim 2008 tarihinde de Ergenekon Soruşturması savcılarından Nihat Taşkın tarafından alınan ifadeler dava dosyasına konuldu.

Alınan bilgiye göre, savcılık ifadesi tanık sıfatıyla alınan Altunbaş, emniyetteki beyanında, Kuvayı Milliye Derneği'ne üye olduğunu, 4 gün önce derneğe gittiğinde polis tarafından arandığını öğrenmesi üzerine emniyete geldiğini belirtti. Karadağ'ın dernekte özel misafirleri olduğunu da anlattığı ifadesinde, şu iddialarda bulundu: "Bunları Kahraman Şahin karşılar ve odasına çıkarırdı. Bu kişiler genelde dernekteki diğer kişilerle görüşmezdi. Hatırladığım kadarıyla 2006 yılının sonlarına doğru dernekteyken Karadağ'ın odasından 4 kişilik bir grubun indiğini gördüm. Bunların içerisinden daha önce gazete ve televizyonlarda gördüğüm Veli Küçük'ü hemen tanıdım. Karadağ beni, Niyazi Kıyak, Görüm ve Ali Kutlu'yu 'Bunlar da bizim evlatlarımız' şeklinde tanıştırdı. Küçük elimizi sıkarak araca bindi. Hatta belinden rahatsız olduğu için, Arif ismi ile hitap edilen emniyette fotoğraflarından 'Emin Caner Yiğit' olarak teşhis ettiğim kişi yardım etti. Karadağ ile ne konuştuğunu bilmiyorum.''

Fikri Karadağ: Küçük'le samimi değiliz

Tanığın açıklamaları akıllara Fikri Karadağ'ın savunmasını getirdi. Karadağ, mahkemedeki savunmasında şunları söylemişti: "Emniyet ifademde, özel günlerde kutlamalar sırasında Veli Küçük ile görüştüğümü söylediğim belirtiliyor. Ben böyle bir şey demedim. Dediysem de yanlış demişimdir. Doğubayazıt'ta onların birliği bize destek sağlardı. Türk Dünyası Vakfında cumartesi günleri verilen yemekte Veli Küçük ile 2-3 kez karşılaştık. Uzaktan selamlaştık, ama samimi bir ortamda buluşmadık. Buluşsak neden söylemeyeyim? Yazıhanesinin nerede olduğunu dahi bilmem. Bilsem giderdim de ama bilmiyorum''

Veli Küçük de savunmasında 'hiçbir sivil toplum örgütünün kuruluşunda yer almadığını, Kuvayı Milliye ve Vatansever Kuvvetler Güç Birliği gibi derneklere üye olmadığını, bunların yerlerini bile bilmediğini iddia etmişti.

Motorize ekip PKK ile mücadele için!

Çınar Mustafa Altuntaş, derneğin Üsküdar'da düzenlenen tanıtım yemeğine de Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'nun geldiğini öne sürdü. Altunbaş, dernekte, 'PKK gösterileri olmak üzere, kolluk kuvvetleri yetersiz kaldığı zaman suçla mücadele edecek 2 bin kişiden oluşan motorlu, telsizli ve coplu bir ekip kurulmasının düşünüldüğünü, kendisinin de fiyat aldığını' ifade etti. Altuntaş, merkezi Almanya'da bulunan, Türk vatandaşların kurduğu ve gönüllü bağışlar yapılan 'Avrupa Ulusal Türk Birliği' adlı bir kuruluştan motorlar için 2 milyon Euro geleceğinin konuşulduğunu, para gelmeyince projenin gerçekleşmediğini savundu. Muzaffer Tekin ile hiç karşılaşmadığını, ancak Tekin'in Kuvayı Milliye'den ayrılan bir kol olan "Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi''nin başında olduğunun dernekte konuşulduğunu öne sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*