Veli Küçük ve Danıştay saldırganının fotoğrafı gerçek

Veli Küçük ve Danıştay saldırganının fotoğrafı gerçek.17316
  • Giriş : 18.04.2008 / 08:12:00
  • Güncelleme : 18.04.2008 / 08:40:29

Veli Küçük ile Danıştay katili Alparslan Arslan’ın yan yana olduğu fotoğraf üzerindeki inceleme sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ERGENEKON terör örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan Veli Küçük ile Danıştay katili Alparslan Arslan’ın yan yana olduğu fotoğraf üzerindeki tartışmalara polis son noktayı koydu. Veli Küçük 20 - 22 Mayıs 2005 tarihleri arasında İsveç’te düzenlenen 8. Dünya Azerbaycan Kongresi’ne katıldığı ve orada Danıştay Katili Alparslan Arslan’la yan yana fotoğraf çektirdiği iddia edilmişti.

FOTOĞRAFIN yayınlanmasının ardından Veli Küçük, ‘Alparslan Arslan’ı tanımıyorum. Bu fotoğraf birileri tarafından kasıtlı olarak montajlanmış olabilir’ demişti. Ergenekon soruşturmasında, örgütün deşifre edilmesi için her türlü bilgi ve belge titizlilikle soruşturulmaya başlayınca ‘o fotoğraf’ da incelemeye alındı. Diyarbakır Terörle Mücadele Ekipleri, Azadiye Welat gazetesine giderek fotoğrafın orijinalini teslim aldı.

ERGENEKON soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın talebi üzerine fotoğraf Emniyet Müdürlüğü kriminal laboratuvarında incelemeye alındı. Yapılan uzun çalışmaların ardından Veli Küçük’le Alparslan Arslan’ın yan yana olduğu fotoğrafın fotomontaj değil orijinal olduğu belirlendi. Kriminal laboratuvarının verdiği rapor üzerine ‘o fotoğraf’ da Ergenekon belgeleri arasına konuldu.

STARGAZETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious