Veli Küçük'ten HSYK'ya şikayet!

Veli Küçük'ten HSYK'ya şikayet!.12598
  • Giriş : 13.05.2009 / 07:18:00
  • Güncelleme : 12.05.2009 / 23:34:34

'Ergenekon' davasının tutuklu sanığı Veli Küçük, Malatya Cumhuriyet Savcısı Ömer Tetik'i HSYK'ya şikayet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Zirve Yayınevi'ndeki cinayete ilişkin ''şüpheli'' olarak talimatla ifadesi alınan ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanığı emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Malatya Cumhuriyet Savcısı Ömer Tetik'i Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) şikayet etti.

Küçük'ün avukatı olan kızı Zeynep Küçük tarafından hazırlanan dilekçede, Zirve Yayınevi'nde meydana gelen cinayete ilişkin Malatya Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında müvekkilinin talimatla Silivri Cumhuriyet Savcılığı'nda ''şüpheli'' olarak ifadesinin alındığı hatırlatıldı.

Dilekçede, ''Savcı Ömer Tetik'in bu soruşturma sırasında kendisine yüklenen sorumlulukları yerine getirmediği, soruşturmayı usul ve yasalara aykırı olarak yürüterek olmayan bir delil üzerinden Veli Küçük'ün şüpheli sıfatıyla ifadesinin alınmasına karar verdiği'' belirtildi.

Taraf gazetesine gönderildiği belirtilen ve soruşturmanın dayanağı olarak gösterilen elektronik postanın olmadığı savunulan dilekçede, savcının bunun olup olmadığı konusunda gerekli incelemeyi yapmadığı öne sürüldü.

Dilekçede, bilgi alma tutanağı ile bilgisine başvurulan Taraf gazetesi Yazı İşleri Müdürü Eray Özer'in beyanıyla yetinildiği ve elektronik postanın geldiği iddia edilen bilgisayar üzerinde dahi herhangi bir araştırma yapılması gereği duyulmadığı ileri sürülerek, savcının bu şekilde soruşturma başlatarak görevini savsakladığı ve suiistimal ettiği savunuldu.

''Herhangi bir suç isnat edilmeksizin de bu cinayetle ilgili düzenlenen yeni iddianamede de Veli Küçük'ün ismine yer verilerek kişilik haklarının savcı tarafından ihlal edildiği'' öne sürülen dilekçede, savcı Ömer Tetik hakkında ceza ve disiplin soruşturulmasının açılması için gerekli işlemlerin yapılması istendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*