Veli Küçük'ten torpil isteyen şarkıcı

Veli Küçük'ten torpil isteyen şarkıcı.14806
  • Giriş : 26.07.2008 / 17:36:00

Şarkıcı Emel Müftüoğlu da Ergenekon iddianamesine giren isimler arasında... Müftüoğlu'nun, Veli Küçük'ü arayarak kızının sözlüsü Serdar Taç için torpil istemiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İddianamede, Müftüoğlu'nun geçtiğimiz yıl Küçük'ü arayarak, Taç'ın askerliğini İstanbul'da yapabilmesi için yardım istediği belirtildi. İddianamede yer alan telefon kayıtlarında şu konuşmalar dikkat çekiyor:

Veli KÜÇÜK: "Emelcim merhaba, Veli Paşa. Senin hiç o kadar şey yapmana gerek yok, çocuğun ismini ver bana, ne istiyor, telefonu ver ben bir arayayım."

Emel MÜFTÜOĞLU: "Ben ne istiyorum biliyor musunuz paşam; buralara bir yere aldırabilir miyiz? Mersin nüfuslu. Kısa devre mi olacak diye bir sınava girdi. İmtihana girdi pazartesi günü, sonucu belli olacak ve dağıtılacaklar."

Veli KÜÇÜK: "Onu bana daha önce bir şey yapsalardı ya, neyse kısa devre olur inşallah Emelcim, sonra sınıfı belli olacak."

Emel MÜFTÜOĞLU: "Evet, Serdar Taç adı."

VELİ PAŞA'DAN RANDEVU TALEBİ

İddianamede, Müftüoğlu'nun 04 Aralık 2007 tarihinde Müftüoğlu'nu arayarak, Türk Dünyası'nda olduğunu ve ne zaman müsait olacağını sorduğu, Müftüoğlu'nun da "Paşam, kızımın sözlüsü Mersinli, çocuk askerliğe müracat etti, şimdi sınava girdi" dediği belirtildi. Müftüoğlu'nun damadının askerliğiyle ilgili yardım isteğini yenilemesi üzerine, Küçük'ün, "Bu konuyu yarın görüşürüz" dediği kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*