Veli Küçük'ü telaştıran karar!

Veli Küçük'ü telaştıran karar!.11924
  • Giriş : 20.04.2009 / 20:00:00
  • Güncelleme : 20.04.2009 / 18:57:03

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinin Ergenekon-Danıştay birleştirmesi Veli Küçük'ü panikletti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Veli Küçük, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesine sunduğu dilekçede, Danıştay 2. Dairesine ve Cumhuriyet'e yönelik saldırılarla ilgili davada Yargıtay kararına uyulmamasını talep etti.


'Ergenekon'' davası sanığı emekli Tuğgeneral Veli Küçük, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesine sunduğu dilekçede, Danıştay 2. Dairesi üyelerine ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılarla ilgili davada, Yargıtay 9. Ceza Dairesinin verdiği bozma kararına uyulmamasını talep etti.

Küçük, avukatı Zeynep Küçük aracılığıyla sunduğu dilekçede, Yargıtay kararının, ortaya çıkan yeni delil ve olaylar dikkate alınarak değerlendirilmesi ve bozma kararına uyulmaması gerektiğini kaydetti.

''Her iki dava arasında irtibat kurulmasını teminen var edilen tek gerekçenin, Osman Yıldırım'ın gerek tanık ve gerekse gizli tanık olarak alınan beyanları olduğunu'' belirten Veli Küçük, ''Yıldırım'ın ifadelerinin yalan olduğu İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yapılan yargılama esnasında kanıtlanmıştır'' dedi.

Dilekçede, ''Yıldırım'ın, menfaati söz konusu olduğunda her türlü yalanı söyleyebilecek ve her türlü iş birliğine açık, her türlü illegal ilişkinin rahatlıkla kurulabilecek bir kişi olduğu'' ileri sürüldü.

Yıldırım'ın, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada hüküm giymesinin ardından, ''Ergenekon'' soruşturmasını yürüten savcılarca cezaevinde ziyaret edildiği iddia edildi.

Osman Yıldırım'ın bu görüşmede, bir takım iddialarda bulunduğu ifade edilen dilekçede, ''Osman Yıldırım'ın, Ataşehir'de gerçekleştirildiğini iddia ettiği toplantının olmadığının, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki yargılama sırasında dosyaya getirtilen ilgili kişilerin cep telefonu baz istasyon kayıtları ile ispatlandığı'' kaydedildi.

Dilekçede, ''Dosyada, her iki dava arasında irtibat bulunduğu yönünde Osman Yıldırım'ın bu beyanları haricinde hiçbir bilgi, kanıt, beyan bulunmamaktadır'' denildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*