Veli Küçük'ün evindeki rüşvet notları

Veli Küçük'ün evindeki rüşvet notları.14806
  • Giriş : 14.07.2008 / 23:39:00

Ergenekon sanığı Veli Küçük'ün evindeki aramada, bir dönem İstanbul Organize Suçlarla Mücadele'de çalışan Adil Serdar Saçan'ın aldığı rüşvetlerin yazıldığı 2 adet belgenin çıktığı ileri sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, Ergenekon Soruşturması kapsamında tutuklanan Emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün evinde yapılan aramada, Adil Serdar Saçan'ın aldığı rüşvetlerin yazılı olduğu 2 adet belgenin ele geçirildi öğrenildi.

Bu arada, başka bir soruşturma kapsamında Tuncay Güney'in evinde ele geçirilen belgelerde, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin'in polise Güney'in evinde ele geçirilen belgelerin incelenmesi yönünde talimat verdiği belirtildi. Ancak Saçan'ın, Güney'in evinde bulunan belgelerin bu konuyla ilgili inceleme yapmadığı, yaklaşık 1 yıl sonra da bilgi ve delil olmadığı gerekçesiyle konuyu kapattığı öne sürüldü.

Öte yandan Aykut Cengz Engin'e Saçan tarafından gönderilen ve üzerinde 'çok gizli' ibaresi bulunan belgelerin soruşturma kapsamında tutuklanan Behiç Gürcihan'ın evinde bulunduğu iddia edildi. Ergenekon yapılanmasının yöneticileri arasında yer aldığı öğrenilen Veli Küçük'ün, daha önce o bölgede çalıştığı için isteği üzerine Kandıra F Tipi Cezaevine sevk edildiği iddia edildi. Evinde yapılan aramalarda ele geçirilen belgelerde, Küçük'ün o bölgede 100-150 kişiye iş bulduğunun anlaşıldığı öne sürülüyor.

1 Temmuz 2008 tarihinde düzenlenen operasyon sırasında emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün Türkiye'den kaçtığı, AK Parti eski milletvekili Turan Çömez'in de operasyondan 20 gün önce yurt dışına çıktığı, her ikisi hakkında da arama kararı çıkarıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*