Veli Küçük'ün evinden ilginç bir belge çıktı!

Veli Küçük'ün evinden ilginç bir belge çıktı!.10130
  • Giriş : 04.08.2008 / 00:12:00
  • Güncelleme : 03.08.2008 / 23:47:34

Veli Küçük'ün evinde Başbakan Erdoğan'ın muayene ve reçete bilgilerine ait evraklar da ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İddianame eklerinin yer aldığı 45 No'lu klasörde Veli Küçük'te ele geçirilen evraklar arasında Başbakan'ın 2002 yılında Haseki Eğitim Hastanesi'ndeki akut gastroenterit tedavisine ilişkin belgeler yer alıyor. Belgeler arasında tüm yazışmalar, muayene defteri ve reçete fotokopileri bulunuyor.

Söz konusu aramalarda ele geçirilen belge ve gizli dokümanlardan bazıları şöyle:

- 'Şirket-Köstebekler' başlıklı doküman,
- 'Ermeni Sorunu' başlıklı 'İsrail'in Ortadoğu ve Kafkasya Stratejileri' adlı doküman,
- 'Masonik Bilderberg Çetesi' başlıklı 'Her alanda Bilderberg vardır' adlı doküman,
- 'Oluşum' başlıklı, 'Saygılarımızla Tuncay Güney' ibaresi ile son bulan Tuncay Güney'in el yazısı ile yazdığı doküman,
- 'Danıştay Saldırısı' ibaresi bulunan, 'Örgüt adını bulun, öyle konuşalım' başlıklı yazı ile başlayan, 'Flash TV' ile son bulan doküman,
- İstanbul DGM Cumhuriyet Başsavcısı Aykut Cengiz Engin'in 16 Mart 2001 tarihinde Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne yazmış olduğu ve 'Çok gizli' ibaresi bulunan talimat yazısı,
- 5 Mart 2001 tarihli ve Dr. Adil Serdar Saçan tarafından DGM Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazılan 'Çok gizli' yazısı,
- 1 Kasım 2002 tarihli 'AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hasta olmadığı halde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden istirahat raporu aldığı konusunda yazılan 'Gizli' ibareli resmî yazı ile reçete ve kayıt defteri fotokopisi,
- 17 Şubat 2003 günü Reina barda Mahmut Tüylüoğlu ve yanında bulunanların yakalanarak İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk yazısı.
- Adil Serdar Saçan ile Mahmut Tüylüoğlu'nun çok yakın arkadaşlar olduklarına dair not.
- Atatürkçü Düşünce Derneği başlıklı not.

Veli Küçük: Ergenekon ciddi bir yapılanma, belgelerin evime nasıl geldiğini hatırlamıyorum

Ergenekon terör örgütü yöneticilerinden emekli Orgeneral Veli Küçük, evinde bulunan 'gizli' ibareli belgelerin nasıl oraya geldiğini bilmediğini söylüyor. Küçük, incelediği belgelerden yola çıkarak, "Ergenekon'un çok ciddi bir yapılanma olduğunu müşahede ettim." diyor.

Ergenekon tutuklusu emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün savcılıktaki sorgu tutanağı ilginç bir detay içeriyor. Ergenekon iddianamesinin 42'nci klasöründe Veli Küçük'ün savcılıktaki sorgu tutanağı yer alıyor. Savcı, Veli Küçük'ü evinde orijinali bulunan Devletin Yeniden Yapılanması, Ergenekon, Lobi, Masonik Bilderberg, Mafyanın Yapılanması, Ulusal Güç Birliği, Kuvva-i Milliye Cephesi gibi 20'den fazla belgeyle ilgili sorguluyor. Küçük, söz konusu belgelere ilişkin şu açıklamada bulunuyor: "Ben belgeleri inceledim. Gerçekten bu belgeleri okuduğumda ciddi bir yapılanmanın olduğunu hayret içinde müşahede ettim. Ancak her önüne gelenin devlet adına ahkam kesmesi halinde ülkede bir kaos olacağı, kargaşa çıkacağı açıktır. Ben belgelerin evime nasıl geldiğini tam hatırlamamakla birlikte istihbaratçı olmam sebebi ile birçok belgenin gelip gittiğini, bu belgenin de bu şekilde gelebileceğini tahmin etmekteyim."

Ergenekon örgütünün lider kadrosunda yer aldığı öne sürülen Veli Küçük'ün evinde ele geçen belgeler 2 bin 455 sayfalık iddianamenin 24 sayfasında anlatılıyor. 'Aramalarda elde edilen belgeler' başlığı altındaki bölümde belgelerin not, ajanda veya raporlar halinde olduğu belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*