Veli Küçük'ün kalbine stent takılacak

Veli Küçük'ün kalbine stent takılacak.13162
  • Giriş : 18.04.2008 / 14:40:00

Ergenekon soruşturması kapsamında Kocaeli Kandıra F Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan emekli Tüğgenerel Veli Küçük'ün tedavisi devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dün bir damarından anjio olan Küçük'e Pazartesi günü de kalbine stent takılacak.

İstanbul Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçirilen el bombaları il ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklu bulunan Küçük, 5 gün önce idrar yollarındaki rahatsızlığı nedeniyle Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada idrar yollarındaki taşın düşürülmesi için tedavisi devam ederken, yapılan efor testi sonucunda bir damarının tıkalı olduğu belirlendi. Dün (17.04.2008) Kocaeli Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi. Burada yapılan muayeneden sonra Küçük'ün damarının tıkalı olduğu tespit edilerek anjio yapıldı.

Bugün taburcu edilmesi beklenen Küçük'e yapılan muayene sonucunda kalp damarlarından birinin tıkalı olması nedeniyle bu sefer stent takılacak. Hastanenin oroloji bölümünde tedavisi devam eden Küçük'ün sağlık durumu hakkında bilgi veren KOÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nazım Mutlu, Küçük'ün böbreğinde daha önce gördükleri taşı bugün çektikleri filmlerde göremediklerini söyledi.

Mutlu, "Taşı düşürdüğünü tahmin ediyoruz. Taşın dışında böbreğinden çok küçük 3 mm parça var. Bunun dışında damarlarından birindeki tıkanıklık nedeniyle stent takmak için girişimlerde bulunduk. Pazartesi günü stent takılacak. Şu anda sancısı yok. Sağlık durumu iyi. Bir de prostatla ilgili kan değerlerine bakılıyor." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious