Veli Küçük'ün sorgulanmasına başlandı

Veli Küçük'ün sorgulanmasına başlandı.11924
  • Giriş : 15.12.2008 / 10:10:00
  • Güncelleme : 15.12.2008 / 10:53:01

Ergenekon davasında ifade verme sırası Em. Tuğg. Veli Küçük’e geldi. Küçün şu anda sorgulanıyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'ndeki salonda görülen ve 44'ü tutuklu 86 sanığın yargılandığı davanın 26'ncı duruşması başladı.

Duruşmaya, Orhan Tunç, Hüseyin Görüm, Erkut Ersoy ve Sevgi Erenerol dışındaki 40 tutuklu sanık geldi. Tutuksuz sanıklardan ise Güler Kömürcü Öztürk, Murat Özkan, İsmail Eksik, Emin Caner Yiğit, Rafet Arslan ve Zeki Yurdakul Çağman duruşmada hazır bulundu.

Duruşmada, tutuklu sanıklardan emekli Tuğgeneral Veli Küçük savunmasını yapıyor.

İddianamede, emekli Tuğgeneral Küçük'ün, ''Kişiyi yerine getirdiği kamu görevinden dolayı tasarlayarak öldürmeye azmettirmek'' ve ''Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek'' suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması isteniyor.
Veli Küçük'ün ''Kişiyi yerine getirdiği kamu görevinden dolayı tasarlayarak öldürmeye teşebbüse azmettirmek'' suçundan 4 mağdur için ayrı ayrı cezalandırılması istenen iddianamede, Küçük'ün bu suça ilişkin toplam 52 ile 80 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması öngörülüyor.

İddianamede, Küçük'ün diğer suçlamalara ilişkin de 194 ile 435 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*