Velilere ÖSS ve SBS semineri

Velilere ÖSS ve SBS semineri.17358
  • Giriş : 24.04.2009 / 17:13:00

Erzurum ve ilçelerinde Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Seviye Belirleme Sınavı (SBS)'nda başarıyı artırmak amacıyla öğretmen ve velilere eğitim seminerleri düzenleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erzurum Valiliği ve Atatürk Üniversitesi, öğrencilerin ÖSS ve SBS'de daha başarılı olmalarını sağlamak amacıyla veli ve öğretmenlere eğitim semineri veriyor. Erzurum'da Başarıyı Artırma Projesi (EBAP) kapsamında 5 Kasım 2008 tarihinden itibaren düzenlenen seminerlerle 4 bin 190 veliye ve öğretmenlere seminerler verildiği belirtildi. Öğrenci başarısında öğretmen ve velilerin etkisinin önemli olduğunun hatırlatıldığı açıklamada, Atatürk Üniversitesi'nin konuyla alakalı çalışmalarına dikkat çekildi.

Üniversite öğretim görevlerinin sunumuyla gerçekleştirilen veli ve öğretmen bilgilendirme seminerlerinin her hafta pazar günü 14:30 ile 16:00 saatleri arasında Yakutiye, Aziziye ve Palandöken ilçelerinde yapıldığı belirtildi. Seminerlerde, velilerin motivasyonlarını artırıcı, iletişim becerilerine katkı sağlayıcı ve öğrenci başarısına yönelik yapılabilecek çalışmalar hakkında bilgilerin bulunduğunu belirten Erzurum Valisi Sami Bulut, seminerlere bu güne kadar 4 bin 190 velinin katıldığını dile getirdi. Eğitimlerin; Erzurum Valiliği, Atatürk Üniversitesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Yakutiye, Palandöken, Aziziye Milli Eğitim Müdürlükleri ile Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü'nün işbirliği ile hazırlandığını ifade eden Vali Bulut, eğitim seminerlerine 2008-2009 öğretim yılı sonuna kadar devam edeceğini kaydetti.


Öte yandan 'Eğitimde Ailenin Rolü ve Önemi' konulu seminerlerin bu güne kadar Erzurum Lisesi'nde 5, Diyanet Eğitim Vakfı'nda 3 defa ve Özel Aziziye Salonu, Kız Meslek Lisesi, Saltukbey İlköğretim Okulu, İMKB İlköğretim Okulu, Dedeman Anadolu Turizm ve Otelcilik Lisesi, Rıfkı Selim Burçak Anadolu, Kız Meslek Lisesi ve Aziziye Düğün Salonu'nda gerçekleştirildiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*