Venezüella'dan ABD'ye 'ikiyüzlü' suçlaması

Venezüella'dan ABD'ye 'ikiyüzlü' suçlaması .12413
  • Giriş : 03.10.2007 / 09:55:00

Venezüella, ABD'yi "ikiyüzlülükle" suçladı. BM genel kuruluna dün gece hitap eden Venezüella Dışişleri Bakanı Nicolas Maduro, konuşmasının büyük bölümünde ABD'ye yüklendi, İran'a destek çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD'nin "terörle savaştığını" söylediğini hatırlatan Venezüellalı bakan, "Ama en tehlikeli teröristlerden birini koruyup kolluyor" dedi ve 1976 yılında Küba uçağına düzenlenen kanlı saldırının beyni Posada Carriles'in Venezüella'ya iade edilmesi isteğini yineledi. Sabotajda 73 kişi ölmüştü. Maduro, ABD'nin Carriles'i iade etmeye yanaşmamasının, "tam bir ikiyüzlülük" olduğunu kaydetti.

ABD'nin İran halkı ve hükümetine karşı son günlerde yeni bir kampanya başlattığını söyleyen bakan, Irak'taki "savaş çılgınlığına" son verilmesi için çağrıda bulundu.

Maduro, "ABD'yi yöneten insanların kontrol edilemeyen çılgınlığının barışçı İran halkına yönelmesi halinde neler olacağını bütün dünyanın merak ettiğini" söyledi.

Bakan, "ABD'nin bu şeytani kampanyasının ve savaş çılgınlığının durdurulması için ittifak oluşturulması gerektiğini" belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious