'Verem korkulacak bir hastalık değil'

'Verem korkulacak bir hastalık değil'.49742
  • Giriş : 29.12.2006 / 00:00:00

Osmaniye Verem Savaş Derneği düzenlediği etkinlikte, derneklerine katkıda bulunanlara plaket verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Verem Savaş Dispanseri Başhekimi Dr. Cumhur Kastal Türkiye'de ve ildeki verem hastalığı ile ilgili bilgiler verdi.

Dispanserdeki tedavilerin ücretsiz olduğunu vurgulayan Başhekim Kastal, veremle ilgi hastalığı bulunan ve tedavi görenlerin isimlerinin gizli tutulduğunu, bu konuda kendilerinden şüphelenen kişilerin tedavi olmak için Verem Savaş Dispanseri'ne başvurmalarını istedi.

Osmaniye Verem Savaş Derneği Başkanı Ünal Besen, derneğin çalışmaları hakkında bilgiler vererek, verem hastalığının geçmiş yıllardaki kadar korkulacak bir hastalık olmadığını söyledi.

Osmaniye Verem Savaş Derneği'nin çalışmalarında katkıda bulunan kurum yöneticileri ile işyeri sahiplerine plaketler verilerek desteklerinden dolayı teşekkür edildi.

İlköğretim okul öğrencileri arasında düzenlenen "Veremle Savaş" konulu şiir yarışmasında dereceye giren öğrenciler de ödüllendirildi.

Şiir yarışmasında Güneysu İlköğretim Okulu'ndan Zeynep Özgüven birinci olurken, 75. Yıl İlköğretim Okulu'ndan Rümeysa Bolat ikinci, Namık Kemal İlköğretim Okulu'ndan Temoçin Gündüz üçüncü oldu. Büşra Karayiğit, Elif Duman, Şeyma Şahinoğlu ve Rabia Koca isimli öğrenciler de çeşitli hediyelerle ayrıca ödüllendirildi.

Ödüllerin dağıtılmasından sonra Osmaniye Ozanlar-Şairler-Yazarlar Derneği tarafından hazırlanan türkülerle etkinlik sona erdi.

Verem Savaş haftası nedeni ile düzenlenen programa Osmaniye Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Kara, Hasanbeyli Belediye Başkanı Yusuf Tozluklu, Kadın ve Doğum Hastanesi Başhekimi Dr. Eşref Aygün, İl Sağlık Müdür yardımcıları Dr. Ramazan Çetin, Dr. Mehmet Bahar, Belediye eski başkanlarından İbrahim Karayiğit, MHP İl Kadın Kolları üyeleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious