Veresiye vermeyen esnafı polis mi dövdü?

Veresiye vermeyen esnafı polis mi dövdü?.10677
  • Giriş : 15.08.2008 / 00:25:00

Hakkari’de veresiye meşrubat vermediği gerekçesiyle bir bakkalı ve iki oğlunun polis tarafından dövüldüğü iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olaya tepki gösteren yaklaşık 2 bin esnaf işyerini açmadı.

Hakkari'de Dağgöl Mahallesinde bakkal dükkanı işleten Emin Beyter ve 2 oğlunun, veresiye meşrubat vermediği gerekçesiyle polis tarafından dövüldüğü iddiası üzerine, esnaf olaya tepki göstererek kepenk kapattı.

Hakkari'nin Dağgöl Mahallesi'nde bakkal dükkanı işleten 65 yaşındaki Emin Beyter, 2 gün önce veresiye meşrubat vermeyince, oğulları ile birlikte polislerden dayak yediğini iddia etti. Bunun üzerine AKP Hakkari Milletvekili Abdulmutalip Özbek hastaneye giderek Beyter ve oğullarını ziyaret ederek görüştü. Hakkari Emniyet Müdürü Cavit Çevik, konuyu araştırdıklarını ve gerekeni yapacaklarını belirterek, olayda 2 polis memur ile 2 vatandaşın hafif şekilde yaralandıklarını, 2 kişini de gözaltına alındığını söyledi.

Bunun üzerine Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olayı kınama amaçlı basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasına DTP'li Hakkari Belediye Başkanı Kazım Kurt, DTP Hakkari İl Başkanı Hasan Güzel, DTP'liler ve esnafın bulunduğu yaklaşık 200 kişi de destek verdi. Olaya bir tepki de esnaftan geldi. Esnaf, dükkanlarını açmayarak dayağı protesto etti. Kent merkezinde fırınlar ve nöbetçi eczaneler dışında yaklaşık 2 bin işyerinin kepenkleri açılmadı. Sessizliğin hakim olduğu kentte polis gerekli tedbirleri alarak, beklemede olduğu dikkat çekti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*