Veresiyeler bakkalı çileden çıkardı

Veresiyeler bakkalı çileden çıkardı.14996
  • Giriş : 29.10.2008 / 23:35:00
  • Güncelleme : 29.10.2008 / 23:42:38

Alacaklarını tahsil edemeyen Bakkal'ın ilginç yönetemi. Manisa'nın Salihli ilçesinde bir bakkal çareyi böyle buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manisa'nın Salihli ilçesine bağlı Sart beldesinde bakkallık yapan Ramazan Tufan, müşterilerinden tahsil edemediği borç miktarının 8 bin YTL'yi bulması üzerine, borcunu ödemeyenleri iş yerinin camına astığı hayret verici ifadelerle dolu listeyle deşifre etti.

Sart beldesinde bakkallık yapan Ramazan Tufan (38), veresiye yöntemle alışveriş yapan, ancak tüm uğraşına rağmen alacağını tahsil edemediği müşterilerini, şaşırtıcı bir eylemle protesto ediyor.

Eşi ve 2 çocuğunun geçimini 12 yıldır bakkallık yaparak sağlamaya çalışan Tufan, alacaklarının 8 bin YTL'yi bulması üzerine, borçluların isimlerini iş yerinin camına astığı ve son derece sert ifadelerin yer aldığı listeyle deşifre etti.

Borçlu müşterilerine karşı uyguladığı ilginç protesto eylemiyle belde halkında şaşkınlık yaratan Ramazan Tufan, yaptığı açıklamada, ailesinin geçimini bakkallık yaparak sağlamaya çalıştığını, ancak son aylarda, veresiye alışveriş yapıp borcunu ödemeyenlerin sayısı artınca bunda zorlandığını ifade etti.

Müşterilerinden, defalarca talep etmesine rağmen alacağını bir türlü tahsil edemediğini dile getiren Tufan, şunları söyledi:

''Şu anda 4-5 tane veresiye defterim var. Hepsi de ağzına kadar alacaklılar listesiyle dolu. Toplam alacağım ise 8 bin YTL'yi buluyor. Ne yapsam borçlarını ödemediler, başka çarem yoktu. Ben de son çare olarak artık bu yola başvurdum. Bu yazılar uzun zamandan beri iş yerimin camında asılı duruyor. Özellikle isimleri yazılı olan borçlular utançlarından gelemiyorlar. Her şeyi göze aldım. Bu eylemimi sonuna kadar sürdüreceğim.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*