Vergi dairelerinde ÖTV mesaisi

Vergi dairelerinde ÖTV mesaisi.14290
  • Giriş : 12.06.2009 / 22:17:00

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, otomobil satışlarında uygulanan ÖTV indiriminden doğacak yığılmayı önlemek amacıyla fazla mesai yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, otomobil satışlarında uygulanan ÖTV indiriminin 15 Haziranda sona ereceğini dikkate alarak,Ankara, İstanbul, İzmir ve Adana'nın da aralarında bulunduğu 10 il merkezindeki vergi dairelerinin, yığılmaların önlenmesi amacıyla hafta sonu açık kalacağını, pazartesi günü de saat 20.00'ye kadar mesai yapacağını bildirdi.

Gelir İdaresi Başkanlığıca ilgili merkezlere gönderilen talimata göre, otomobil satışlarında uygulanan ÖTV indirimi nedeniyle yığılmaların önlenmesi ve mükelleflere kolaylık sağlanması amacıyla bazı tedbirler alındığı belirtildi.

Bu kapsamda, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Kocaeli, Antalya, Konya, Gaziantep ve Trabzon il merkezlerindeki motorlu taşıtlar vergisini tahsile yetkili vergi daireleri, yarın ve 14 Haziran Pazar günü saat 17.00'ye kadar, 15 Haziran Pazartesi günü ise saat 20.00'ye kadar hizmet verecek.

Yazıda, şöyle denildi:

''Yukarıda sayılan illerin ilçelerindeki motorlu taşıtlar vergisini tahsile yetkili vergi dairelerinin 13 Haziran Cumartesi ve 14 Haziran Pazar günlerinde saat 17.00'ye, 15 Haziran Pazartesi günü ise saat 20.00'ye kadar açık bulundurulması konusunda vergi dairesi başkanları, diğer il merkezleri ve ilçelerindeki motorlu taşıtlar vergisini tahsile yetkili vergi dairelerinin de aynı tarihlerde açık bulundurulması konusunda vergi dairesi başkanları ve defterdarları yetkili kılınmıştır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*