Vergi dilimleri yüzde 15'e çekilsin

Vergi dilimleri yüzde 15'e çekilsin.11582
  • Giriş : 01.12.2008 / 15:09:00

Turkcell Süper Lig'de görev yapan teknik direktörler, vergi dilimlerinden dert yandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde Turkcell Süper Lig'de görev yapan bazı teknik direktörleri kabul ederek, sorunlarını dinledi.

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Başkanı İsmail Dilber başkanlığındaki heyette Yılmaz Vural, Samet Aybaba, Mesut Bakkal, Osman Özdemir ve Giray Bulak yer aldı. Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleşen görüşme sonrasında açıklamalarda bulunan TÜFAD Başkanı İsmail Dilber, Bakan Başesgioğlu'na teknik direktörlerin yaşadıkları problemleri ilettiklerini, çözüm için neler yapılabileceğini konuştuklarını kaydetti.

Bakan Başesgioğlu'na teknik direktörlerin vergiye ilişkin yaşadıkları sorunları aktardıklarını ifade eden Dilber, teknik direktörlerin vergi dilimlerinin futbolcularla aynı düzeye yani yüzde 15'e çekilmesini istediklerini vurguladı.

Teknik direktörleri siyasilerin belirlediği yönündeki haberlere tepki gösteren Dilber, "Medyada çıkan, 'siyasilerin teknik direktör belirlediğine' ilişkin haberler gerçek dışıdır. Hiçbir arkadaşımızın, diğer bir arkadaşın ayağını kaydırdığı da doğru değildir. Arkadaşlarımız saygılıdır, herkese saygılıdırlar. Şu yanlışlığı da düzeltmek isterim. Bir antrenör bir sezonda ancak 2 sözleşme imzalayabilir. Arkadaşlarımız çalışacakları kulüplerle gerektiği gibi sözleşmeler yapamıyorlar, çünkü güler yüzlüler. İşe başlayacakları kulüplerle uyumlu olmak istiyorlar. Biz direnmek istiyoruz. Direnmek için destek istiyoruz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*