Vergi en önemli zenginliktir

Vergi en önemli zenginliktir.9266
  • Giriş : 19.02.2007 / 00:00:00

Malatya Valisi H. İbrahim Daşöz, verginin devletin en temel zenginliği olduğunu bu bilincin herkese yerleşmesi gerektiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu yıl 18.'si düzenlenen Vergi Haftası etkinlikleri başladı. Hafta etkirlikleri çerçevesinde ilk olarak Atatürk Anıtı'na Vergi Dairesi Başkanı Niyazi Özkök ile Beydağı ve Fırat Vergi Dairesi Müdürlükleri çelenk sundu. Törenin sona ermesinin ardından Özkök, törene katılan, Atatürk Kız Lisesi öğrencilerine üzerlerinde vergi bilincinin anlatıldığı kalem ve cetvel hediye etti. Vergi Dairesi Başkanı Niyazi Özkök ve beraberindekiler daha sonra Vali Halil İbrahim Daşöz'ü makamında ziyaret etti.

Özkök, burada yaptığı açıklamada ilk amaçlarının hiç vergi vermemiş olanlardan vergi almak olduğunu söyledi. Malatya'yı vergi anlamında hak ettiği yere taşımak istediklerini ifade eden Özkök, bu konuda herkesin duyarlı olması gerektiğini vurguladı. Özkök, ayrıca Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde tiyatro ve konser düzenleyecekleridi dile getirdi.

Malatya Valisi H. İbrahim Daşöz ise, verginin ülke ekonomisindeki önemine değinerek, "Hepinizin çok iyi bildiği gibi vergi devletin en temel zenginliğidir. Bana göre vatandaş açısından demokrasilerde toplumun kendi kendini yönetebilmesi için, en önemli niteliktir vergi. Çünkü bir ülkede yaşayan bireyler faaliyet gösteren işletmeler o ülkede ekonomik fayda gösterirken ülke ekonomisine katkı sunarlar. Halkımızın vergi ödeme konusunda çağrıda bulunuyorum." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious