Vergi ve prim borçları için flaş gelişme

Vergi ve prim borçları için flaş gelişme.21715
  • Giriş : 11.05.2017 / 17:55:00
  • Güncelleme : 11.05.2017 / 17:52:57

Vergi ve prim borçlarını yapılandıran kanun kabul edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

9 milyon vatandaşı ilgilendiren yapılandırmada sevindirici haber geldi. Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonunda vergi ve prim borçlarını yapılandıran kanun kabul edildi.

Maliye ile Gümrük ve Ticaret bakanlıkları, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), il özel idareleri, belediyeler, büyükşehir belediyeleri su ve kanalizasyon idarelerinin alacaklarını yeniden yapılandıran kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

YAPILANDIRMA KİMLERİ KAPSIYOR?

2016'da yürürlüğe giren borç yapılandırmasının ardından, 9 milyon borçluyu ilgilendiren, 73 milyar liralık yeni yapılandırma hayata geçmiş olacak.

20 Haziran 2016 tarihini esas alan tasarının devamı niteliğinde olan düzenleme, 31 Mart 2017'ye kadarki kesinleşmiş kamu alacaklarını kapsıyor.

Düzenleme, 31 Mart'a kadarki kesinleşmiş vergi, gümrük vergisi, vergi cezaları, motorlu taşıtlar vergisi, sigorta prim borçları, topluluk sigortası primleri, emeklilik keseneği, işsizlik sigortası primi, su, atık su, katı atık borcu ve bu alacakları ilişkin her türlü faiz, gecikme faizi ve zammı içine alıyor.

TRT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*