Vergilerle alınan ambulansla misafirlik!

Vergilerle alınan ambulansla misafirlik!.13457
  • Giriş : 02.12.2008 / 07:00:00
  • Güncelleme : 01.12.2008 / 23:57:19

Hasta varmış gibi tepe lambasını yakıp siren çalan ambulansın içinden hasta değil gezmeye giden personel çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edinilen bilgiye göre Çatalca'nın Durusu Beldesi'ndeki sağlık ocağında görevli 8 personel Belediye'nin hasta nakil ambulansı ile Çatalca'dan Kadıköy Kozyatağı 19 Mayıs Mahallesi'nde bulunan ve bir süre önce Anadolu yakasında bulunan bir sağlık ocağına tayini çıkan eski doktorlarını evinde ziyarete geldi.

Ambulans gelen ihbar üzerine durduruldu. Tepe lambası da yanık olarak yolda giden ambulansa ceza yağdı. 480 YTL sürücüye, 480 YTL de ambulansın bağlı olduğu kuruma ceza kesen polisler, aracı da bağladı.

Aracın içindeki personel ise "Doktorumuz görev dedi" diyerek savunmalarını yapmaya çalıştılar.

Ambulansın Kozyatağı'nda gidilen adresin önünde tam 5 saat boyunca durduğu belirlendi.5 saat sonunda bu adresten ayrılan ambulans mavi tepe lambasını yakarak ilerlerken polis peşlerine takıldı. Polisin dur ihtarına uymayan ambulans sirenlerini çalmaya devam etti. Sürücü polisin ısrarını sürdürmesi üzerine Fatih Sultan Mehmet Köprüsü girişinde durdu. Yapılan incelemelerde ise içeride hasta olmadığı belirlendi.

Bunun üzerine polis ekipleri ambulans şoförü S.Ö'den evraklarını istedi. Ancak ambulansa ait evrakların S.Ö'nün üzerinde olmadığı anlaşıldı. Bunun üzerine polis ekipleri "evrakların eksikliği" ve "taşıma ruhsatı olmadan belli bir sayının üzerinde kişi ile ambulansın taşıt aracı olarak amacı dışında kullanıldığı" gerkçesiyle işlem yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*