Vestel, Manisaspor'u bıraktı

Vestel, Manisaspor'u bıraktı.6938
  • Giriş : 03.09.2007 / 08:41:00

Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Haluk Çubukçu, ''Vestel, son gelişen olaylardan sonra 7 yıldır sürdürdüğü sponsorluğu 29 Ağustos tarihinde bırakma kararı almıştır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vestel Manisaspor-Galatasaray karşılaşmasından sonra düzenlediği basın toplantısına ''Temiz, adaletli, renklerin ve kişilerin hakim olmadığı, kavgacılara ödün vermeyen, her kulübe, Türk futboluna yönetimi beyaz, tertemiz bir sayfa için'' yazılı pankartla ve siyah çelenkle gelen Çubukçu, Vestel Şirketler Gurubu'nun 29 Ağustos 2007 tarihi itibariyle 7 yıldır sürdürdüğü Manisaspor'a olan sponsorluğunu sona erdirdiklerini söyledi.
Çubukçu, istifasını hazırladığını, Vestel Manisaspor Yönetim Kurulu'nun bir toplantı yaparak 15 gün süre zarfında yeni yönetimin oluşturulacağını belirterek, şöyle konuştu:
''28 Ağustos tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu'nun verdiği karar, Türk futbolunda kara bir lekedir. Biz, bugüne kadar yeşil sahaların dışında tehditle, ahbap çavuş ilişkileriyle puan kazanmadık. Temiz, adaletli, renklerin ve kişilerin hakim olmadığı tertemiz bir Türk Futbol yönetimini arzuluyoruz. Biz, bu kararı tertemiz bir sayfa açılsın diye aldık. Yönetimi sıfır borçla düzenleyeceğimiz olağanüstü toplantı sonrası yeni yönetime devredeceğiz. Manisaspor yoluna bugünden itibaren Vestel Şirketler Gurubu olmaksızın devam edecek. Yeni yönetime de bilgi desteğimizi, gereken desteği vereceğiz.'' Başkan Çubukçu, maç öncesi protokol tribününden taraftarlarına protesto amaçlı siyah mendil sallaması ile ilgili bir soruyu şöyle yanıtladı:
''Protesto hakkımızı kullandık. Bu bizim demokratik hakkımızdı. Keşke her statta böyle protesto olsa. Bizim geçen yıl Sakaryaspor ile oynadığımız maçta haksız bir şekilde mağlup ilan edildik, hükmen mağlup sayıldık. Bu sezon olan olayla bizim başımıza gelen olayı lütfen bir karşılaştırın. Bu olayı bugün 'Türkiye'de temiz Futbol vardır' diyenlerin takdirine bırakıyorum . Biz, boyumuzun ölçüsünü aldık. Türk futbolunda kısa sürede büyük değişiklikler olacağına inanmıyoruz. Biz, Türk futbolu içinde olduğumuz sürede mücadeleci olduk ama kavgacı olmadık.'' Bu arada, Başkan Çubukçu, Galatasaray'ın Vestel Manisasporlu Hakan Balta'yı istediği yolundaki haberleri doğruladı. Çubukçu, ''Hakan Baltay'la ilgili teklif geldi. Kesin bir anlaşma yok, görüşmeler devam ediyor'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious