Vestel Manisa'da kaos

Vestel Manisa'da kaos .6938
  • Giriş : 28.09.2007 / 19:59:00

Vestel Manisaspor'un olağanüstü kongresinde istifa kaosu yaşandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

VESTEL Manisaspor'un olağanüstü kongresinde Ahmet Nazif Zorlu'nun 20 milyon YTL şahsi alacağının bulunduğunun açıklanması üzerine yaşanan gelişmelerden sonra kulüpte istifa çekişmesi yaşanmaya başlandı.

Kongrenin 18 Ekim'e ertelenmesi üzerine Divan Kurulu Başkanı Bülent Kar'a verdikleri istifalar kabul edilmeyen Başkan Haluk Çubukçu ve yöneticilerden Ömer Yüngül, Turan Erdoğan, İhsaner Alkım, Necmi Kavuşturan ve Sertaç Beller, görevi bıraktıklarını bugün kulübün resmi internet sitesinden kamuoyuna duyurdu. Ayrılmak isteyen yöneticilere Rahim Çapra da eklenirken, Başkan Çubukçu istifalara resmiyet kazandırmak için yönetimi toplantıya çağırdı.

Ancak yönetimin Vestel kanadı dışındaki 8 yöneticinin gelmemesi üzerine toplantı yapılamadı. Bu şartlar altında Başkan Çubukçu ve 7 yöneticinin istifalarının geçerli olmadığını belirtilirken, “Kongrede yeni yönetim seçilene kadar görevde kalmak zorundalar“ görüşü savunuldu.

Kongredeki şok gelişme üzerine listesini geri çeken eski başkan Cengiz Ergün ise kulübün sıfır borçla teslim edilmesi halinde 18 Ekim'deki kongrede aday olacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious