Vestel'e krize inat nakit desteği!

Vestel'e krize inat nakit desteği!.5847
  • Giriş : 14.02.2009 / 11:36:00

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 160 milyon TL tutarında tahsisli sermaye artırımı için SPK’ya başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Tamamı nakit olarak gerçekleştirilecek artırımı temsil eden paylar, ortakların rüçhan hakkı kısıtlanarak Collar Holding BV'ye tahsis edilecek.

Zorlu Holding, şirketlerinden Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye küresel kriz koşullarında nakit desteği sağlamak amacıyla, 160 milyon TL tutarında “tahsisli” nakit sermaye artırımına gidiyor.
Şirket, dünyada yaşanan kriz sürecinde mali yapısını güçlendirerek krizin yaratacağı olumsuz etkileri en aza indirmek, grup şirketlerine güveni piyasaya yansıtmak ve hisselerine değer kazandırmak amacıyla gerçekleştirilecek söz konusu artırım için geçen hafta Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvurdu.

-KARAR 4 ŞUBAT'TA ALINDI-

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu'nun 4 Şubat'ta Ahmet Nazif Zorlu başkanlığında yaptığı toplantıda alınan karar doğrultusunda, tamamı nakit olarak gerçekleştirilecek artırım kapsamında Şirket'in çıkarılmış sermayesi, 440 milyon TL'lik kayıtlı sermaye tavanı içinde kalmak üzere 160 milyon TL artırılacak. Artırılan sermaye nakit olarak karşılanacak. İhraç edilecek 160 milyon TL'lik yeni paylar, Collar Holding B.V.'ye tahsis gedilecek.

-DENİZ YATIRIM ARACILIK EDECEK-

Sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek paylarda, mevcut ortakların yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanacak. Bir hisse 1 Kr bedelden İMKB Toptan Satışlar Pazarı'nda Collar Holding B.V.'ye tahsisli olarak Deniz Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. aracılığıyla satılacak.
Bu arada Finansbank da A Tipi İMKB-30 Borsa Yatırım Fonu'nun tutarının artırılması dolayısıyla gerçekleştireceği 500 milyon liralık katılma belgesi ihracı için SPK'ya gerekli başvuruyu yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*