Vetolu Şengör yine YÖK'e gönderiliyor

Vetolu Şengör yine YÖK'e gönderiliyor.34767
  • Giriş : 23.02.2008 / 20:48:00

Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) tarafından Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine seçilen ve YÖK tarafından veto edilen Prof. Dr. Celal Şengör’ün ismi seçim yapılmadan tekrar YÖK’e gönderilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) tarafından Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine seçilen ve YÖK tarafından veto edilen Prof. Dr. Celal Şengör’ün ismi seçim yapılmadan tekrar YÖK’e gönderilecek 24 Ocak 2008 tarihinde yapılan ÜAK toplantısında 83 oyla YÖK üyeliğine Prof. Dr. Ethem Tolga’nın yerine seçilen Prof. Dr. Şengör’ün ismi “usul hatasıö olduğu gerekçesiyle YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan tarafından veto edilerek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e gönderilmedi. Şengör’ün ismi ÜAK’ye iade edilirken, ÜAK Başkanı ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akyürek, Prof Dr. Celal Şengör’ün ismini tekrar geri göndereceklerini açıkladı.

KARAR HUKUKEN İNCELENİYOR ŞENGÖR’ÜN İSMİ TEKRAR YÖK’E GÖNDERİLECEK
ÜAK’nin bir dahaki toplantısının 3 Mart 2008 tarihinde yapılacağını ve yeni bir seçim amacıyla Kurulu olağanüstü olarak toplamayı düşünmediklerini kaydeden Akyürek, “Söz konusu kararı hukuken inceletiyoruz. Gündemimizde yeni bir seçim yok. Prof. Dr. Şengör’ün ismini hukuki inceleme sonrasında seçim yapmadan tekrar YÖK’e göndereceğizö dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious