Vicdan azabına dayanamadı

  • Giriş : 06.12.2006 / 00:00:00

Sivas'ta 85 yaşındaki bir kişiyi gasp ettikleri iddia edilen 4 zanlıdan 2'si, daha önce kendileri ile aynı evi kontrole giden arkadaşlarının ihbarı üzerine yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mehmet Paşa Mahallesi Karabağ Caddesi'ndeki tek katlı evinde yalnız yaşayan 85 yaşındaki Kazım Siso'nun 13 Ekim 2005'te, kendilerini polis olarak tanıtan ve evde arama yapacaklarını belirten 3 kişi tarafından elleri ve kolları bağlandıktan sonra, yatak odasına kilitlenerek gasp edilmesi olayını araştıran polis ekipleri, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bu olayın ardından 2006 yılı Ağustos ayında yaşlı adam, evinde elleri bağlandıktan ve ağzı kapatıldıktan sonra tekrar gaspa uğradı.

Her iki gasp olayını da araştıran ekipler soruşturmayı sürdürürken, 11 Ekim 2006'da Kazım Siso, evinde kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce elleri bornoz kemeriyle bağlandıktan ve kafasına çarşaf geçirildikten sonra boğularak öldürüldü.

Gasp amaçlı işlendiği bildirilen cinayetle ilgili gözaltına alınan 2'si kadın 3 kişi tutuklandı.

VİCDAN AZABI DUYUNCA, ARKADAŞLARINI ELE VERDİ

Kazım Siso'nun öldüğü haberini alan S.P. isimli bir genç, polise başvurarak, yaşlı adamın geçen yıl 2 kez gasp edilmesi olaylarıyla ilgili itiraflarda bulundu.

S.P, polise verdiği ifadede, arkadaşları Engin Y. (20), İsa A. (23) ve İbrahim A. (21) ile birlikte 2005 yılı Eylül ayında Kazım Siso'nun evine kontrol amacıyla girdiklerini söyledi.

Daha sonra, bu 3 arkadaşının kendilerini polis olarak tanıtarak, 13 Ekim 2005 tarihinde Kazım Siso'nun evine girdiklerini anlatan S.P, arkadaşlarının Siso'yu bayılttıktan sonra yaşlı adamın 18 bin YTL'si ile 4 adet cumhuriyet altınını, 1 adet de altın künyesini gasp ettiklerini iddia etti.

GASP ETTİKLERİ PARA İLE OTOMOBİL SATIN ALMIŞLAR

Arkadaşlarının yaşlı adamdan gasp ettikleri para ile bir otomobil aldıklarını öne süren S.P, kendisinin olaylarla bir ilgisinin olmadığını, gasp edilen para ve ziynet eşyalarından pay almadığını iddia etti.

Arkadaşlarından Engin Y'nin 2006 yılı Ağustos ayında da Ü.Ç. (16) adlı kız arkadaşı ile birlikte alkol aldıktan sonra Kazım Siso'nun evine çatıdan girdiklerini iddia eden S.P, yaşlı adamın bir kez daha 160 YTL'sinin bu iki kişi tarafından gasp edildiğini öne sürdü.

ZANLILAR YAKAYI ELE VERDİ

İtirafçı S.P'nin ifadesi doğrultusunda çalışma yapan polis ekipleri, ilk gasp olayı ile ilgili aranan zanlılardan İsa A. ile ikinci gasp olayına karışan Ü.Ç'yi yakaladı.

İsa A. ve Ü.Ç. emniyetteki sorgu ve işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Gasp olayına karıştığı iddia edilen zanlılardan İbrahim A'nın bir süre önce adam öldürmeye teşebbüs suçundan cezaevine girdiği, diğer zanlı Engin Y'nin ise Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde vatani görevini yaptığı tespit edildi.

İfadesiyle 2 gasp olayını aydınlatan S.P'nin ise Cumhuriyet Savcısının talimatıyla serbest bırakıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious