Victoria Beckham'ın dedesi ünlü komunistmiş

Victoria Beckham'ın dedesi ünlü komunistmiş.12829
  • Giriş : 05.08.2008 / 08:34:00

Pop şarkıcısı Victoria Beckham'ın, Karl Marx'ın yakın arkadaşı bir Alman komünistin soyundan geldiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alman tarihçi Hans Müller, ünlü futbolcu David Beckham'ın eşi olan Victoria'nın, Karl Marx ve Friedrich Engels'in yakın arkadaşları olan Alman komünist ve sanatçı Carl Heinrich Pfaender'in büyük-büyük-büyük torunu olduğunu söyledi.

Müller, DDP Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, 1819-1876 yılları arasında yaşayan Pfaender'in, Almanya'daki başarısız 1848 devrimine katıldığı için Londra'ya kaçmak zorunda kaldığını ve geçinmek için minyatürcü ve ressam olarak çalıştığını bildirdi.

Müller, Pfaender'in, sanatsal çalışmaları sonucunda yoksulluktan kurtulamadığını ve ''eşinin yoksullar mezarlığına gömüldüğünü'' kaydetti.

Yaptığı araştırmalar sonucunda, işçi hareketinin öncülerinden biriyle günümüz pop yıldızlarından birinin akraba olduğunu belirleyince şaşırdığını belirten tarihçi Müller, bu bulgusundan sonra Victoria Beckham'ın annesi Jacqueline ile temasa geçtiğini dile getirdi.

Müller, anne Jacqueline'in, bulgularını doğruladığını ve kızına bu bilgiyi ileteceğini söylediğini kaydetti.

Tarihçi Müller, Victoria Beckham'ın büyük-büyük-büyük dedesi Pfaender'in erkek kardeşi Wilhelm'in ise bir koro şarkıcısı olduğunu ve 1848 devriminde etkin olduğu için aynı yıl ABD'ye göçetmek zorunda kaldığını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*