Villa yıkımı ertelendi

Villa yıkımı ertelendi.11918
  • Giriş : 18.07.2006 / 00:00:00

Uşak'ta bulunan gölet sahilindeki 44 villa, 2 restoran ve 1 çiftlik yıkımı ikinci kez, ikinci emre kadar durduruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Villa sahipleri ve işyeri sahipleri bu karara itiraz ederek Manisa Bölge İdare Mahkemesi'ne başvuruda bulunmuştu. Mahkeme, itirazı kabul etmemişti. Villa sahipleri, bu sefer konuyu Danıştay'a taşıdı. Ancak Danıştay'dan da villa ve işyerlerinin yıkım kararı çıktı.

Yaklaşık 10 ay önce Vali Kayhan Kavas'ın emri ile Köy Hizmetleri ekipleri tarafından 44 villadan 5'i su basman seviyesine kadar yıktırılmıştı. Bu gün sabah saatlerinde Vali Kayhan Kavas'ın emri ile bölgede ikinci yıkım çalışmaları başladı. Öğle saatlerine kadar 6 villa yıkıldı. Ancak Vali Kayhan Kavas'ın emri ile iş makineleri yoğun işlerden dolayı başka bölgelere yönlendirildi.

Vali Kavas, bu konuda yargı kararı olduğu için gereğini yaptıklarını belirterek, iş makinelerinin yoğunluğundan dolayı hepsini yıktırmadıklarını, yakın zamanda iş makinelerinin durumuna göre yıkıma devam edeceklerini kaydetti.

Villa sahipleri, devlete karşı koyamadıklarını belirterek, yıkımı izlediklerini söyledi. 20 yıldır bir çok hükümetin gelip geçtiğini ifade eden villa sahipleri, buna rağmen yıkılmayan villalarının yıkılmasına bir türlü anlam veremediklerini ifade etti.

Kaçak olan villalara ruhsat almak için ilgili yerlere gerekli başvuruları yaptıklarını açıklayan mesken sahipleri, "Buraya gelen vali veya devlet erkanı burayı çok beğenirdi. Tatil köyü gibi olduğunu söylerlerdi. Gölete güzel görünüm kazandırıyordu. Ama aradan 20 yıl geçtikten sonra her şey değişti. Yönetim de değişince evlerimiz yıkılıyor. Burası Türkiye, her gün sabah bir sürprizle karşılaşıyoruz. Gözümüzün önünde evimiz nasıl yıkılacak diye bakıyoruz." diyerek yıkımın durdurulmasını istediler.

Yıkım sırasında jandarma geniş güvenlik önlemi alırken, Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü yetkileri de bölgede hazır bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious