Villadan 525 bin dolarlık mücevher çaldılar

Villadan 525 bin dolarlık mücevher çaldılar .10703
  • Giriş : 23.02.2008 / 08:37:00

Zekariyaköy'de, Marka Reklam Ajansı'nın sahibi Hulusi Derici'nin villasında çalışan Moldovyalı baba-anne ve oğuldan oluşan aile, Derici'nin ve kayınvalidesinin villalarından 525 Bin dolar tutarındaki mücevher ve parayı alarak kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Derici'nin, kullanmaları için aldığı otomobille Atatürk Havalimanı'na giden aile, villanın soyulduğunun anlaşılmasından sonra, yurdışına çıkamadan çaldıklarıyla birlikte yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 8 yıldır, Marka Reklam Ajansı'nın sahibi Hulusi Derici'nin yanında hizmetçi olarak çalışan Moldovya uyruklu aile dün saat 22.00 sıralarında, Derici'nin Zekariyaköy Vişne 3 Mahallesi 1. Sokak'ta ve kaynanasının Vişne 2 Mahallesi'nde bulunan villalarından 525 Bin Dolar değerinde para ve mücevheri çaldı. İddiya göre, isminin Micheal olduğu öğrenilen baba, villada çalışan başka bir hizmetçiden her iki villanın da anahtarını aldı. Villalarda bulunan kasaları zorlayarak açan zanlılar çaldıkları para ve mücevherlerle, Derici'nin kendilerine aldığı otomobile binerek kaçtı. Olaydan yaklaşık bir saat sonra villaya gelen Derici'nin şoförü, villanın soyulduğunu fark etti ve durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma ise diğer emniyet birimleri ile irtibata geçerek şüpheli aile ile ilgili bilgi verdi. Jandarma, soyulan villalarda incelemelerde bulunurken, soygunla ilgili alarma geçen polis, aileyi Atatürk Havalimanı'nda yakaladı. Moldovyalı ailenin çaldıkları ile birlikte yurtdışına çıkacakları anlaşıldı.

Baba Micheal, eşi Anna ve 18 yaşındaki oğulları İvan, önce Faith İlçe Eminiyet Müdürlüğü Aksaray Polis Merkezi'ne getirildi. Burada işlemleri yapılan zanlılar, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık raporları alınarak jandarmaya teslim edildi.

Bu arada Hulusi Derici ve eşi Selma Vatansever'in şehirdışında tatilde oldukları öğrenildi. Derici'nin kayınbiraderi, ailenin yaklaşık 8 yıldır Derici'nin yanında çalıştığını ve bu güne kadar kendilerinden şüphelenmediklerini söyledi. İvan'ın yaklaşık 6 ay önce Türkiye'ye geldiğini belirten şahıs, "Kasayı salona getirip zorlayarak açmışlar." dedi. Soygunla ilgili soruşturma başlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious