Villaların pisliği baraj gölüne akıyor

Villaların pisliği baraj gölüne akıyor.10703
  • Giriş : 19.12.2006 / 00:00:00

Makine Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Selçuk Göndermez, Seyhan Baraj Gölü havzasının yerleşime açılmasıyla birlikte buralara yapılan lüks villaların lağım sularının baraj gölüne akıtıldığını iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Oda Başkanı Selçuk Göndermez Seyhan Baraj gölü çevresindeki lüks villaların kanalizasyon atıklarının ana konvektöre verilmesi için 60 metre kod farkının giderildiği bölgeye pompalanması gerektiğini belirtti.

Seyhan Devlet Hastanesi’nin kanalizasyon atıklarının bu şekilde konvektöre verildiğine dikkat çeken Göndermez şunları söyledi: "Bu bölge ya yerleşime açılmamalıydı. Veya altyapı sorunu da çözülmeliydi. Adana’nın alt yapı sorunu sadece buda değil. Kuzey Adana’nın yağmur suyunu atmak için yağmur su şebekesi bulunmuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı kamyon ve makam arabası ile dev konvektörlerin nereden başlayıp nerede bittiğini bize anlatmalı. Aksi halde eylül ayında yağan yağmurda ölüm olmadığı için kentin altyapı sorunu yok demek doğru değil. Oysa o yağmurda valilik civarında bile yüzlerce evin içene sular girdi. Can kaybı olmaması sel felaketi olmadığı anlamına gelmez. Ayrıca yer altı sularının sürekli yükselmesi ve alçalması nedeniyle kentin önemli bir bölümündeki bodurum katları sularla doluyor. Kentin alt yapısı varsa bunlar neden kaynaklanıyor."


Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious