Virginia katliamı 9 dakika sürmüş

Virginia katliamı 9 dakika sürmüş.13356
  • Giriş : 26.04.2007 / 00:00:00

Amerika'nın Virginia Tech Üniversitesi'ni kan gölüne çeviren Seung Hui Cho'nun, 30 kişiyi öldürdüğü ikinci katliamının 9 dakika sürdüğü açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Amerikan tarihinin en kanlı okul baskının detayları, katliamdan 10 gün sonra netleşti.

Üniversite ve eyalet polisi yetkilileri, Cho'nun ikinci baskını sırasında 9 dakika içinde tam 170 kurşun sıktığının belirlendiğini kaydettiler. Polis yetkilileri, güvenlik görevlilerinin Noris Hall'den ilk 911 acil yardım talebini aldıktan sonra 3 dakika içinde bina önüne geldiler. Ancak Cho, 3 kapıyı zincirlemiş, ayrıca öğrenciler kaçamasın diye bazı acil çıkışlarını da kilitlemişti.

Güvenlik görevlilerinin kapıları kırıp katliamın yaşandığı ikinci kata ulaşmaları 5 dakika sürdü. Ulaştıklarında tek bir kurşun sesi daha duydular. Bu Cho'nun kendine sıktığı son kurşundu. Cho'nun 9 dakikalık katliamında 30 kişi hayatını kaybederken, 50 kişi de yaralandı. Yaralanmaların 20 kadarı, pencereden atlayanlar da meydana geldi.

Bütün e-mail ve cep telefon kayıtlarının incelendiğini belirten polis yetkilileri, Cho'nun ilk öldürdüğü Emily Hilscher'i önceden tanıdığına dair hiçbir iz bulunmadığını söylediler. Polis, Cho'nun katliamı gerçekleştirdiği Norris Hall binasını 1 dönem bu binada ders aldığı için iyi bildiğini de belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious