Virüs salgınından PC'nizi koruyun

Virüs salgınından PC'nizi koruyun.14108
  • Giriş : 19.01.2009 / 12:07:00

Şu sıralarda milyonlarca bilgisayarı etkileyen ve adı kaynaklara göre Downadup, Konficker veya Kido olarak geçen solucanı nasıl durduracaksınız?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İnternette dokuz milyon bilgisayara sıçrayan ve kullanıcıların internet erişimini, hatta internetle igili her türlü işini kesmeye adayan Downadup solucanından kurtulmanın bir yolu var. Dün kendisini kaynak olarak göstererek sizleri uyardığımız Finlandiyalı F-Secure bu solucandan kurtulmak için bir temizleyici yayınlamış durumda.

Belirtiler

Bu solucanın ilk belirtileri, bilgisayarınızın güvenlikle ilgili internet sitelerine girememesi ve ayrıca şifreli olarak bağlandığınız ağ noktalarında binlerce deneme yaparak saldırı korumasını etkinleştirmesi ve bu bölgelere kullanıcı adı ve şifrenizle girememenizi sağlaması.

İndirin

F-Secure tarafından yayınlanan Downadup solucanı temizleme yazılımını indirin.

Nasıl Kullanılır?

Bu yazılım komut satırı altından çalışıyor. Bir klasöre ZIP dosyasını açtıktan sonra oraya giderek f-downadup.exe'yi çalıştırarak bilgisayarınızı taratabilirsiniz. Doğrudan temizleme kipinde çalıştırmak istiyorsanız da f-downadup.exe --disinfect komutunu kullanmanız gerekiyor.
 
SHIFTDELETE

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*