Virüsten ücretsiz korunma yollari

Virüsten ücretsiz korunma yollari.6826
  • Giriş : 27.11.2005 / 00:00:00

Bilgisayar sistemlerini çökerten virüslerden korunmak için hazirlanan programlara internet üzerinden ücretsiz olarak ulasip, belirli sürelerle test edebilmek mümkün

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Elbette bu programlarin bir diger özelligi, her an bir tarama yapilarak, bilgisayara virüs bulasip bulasilmadiginin da ögreniliyor olmasi.
Microsoft Windows isletim sistemi kullanicilarinin yararlanabilecegi virüs koruma programlarini, internet siteleri araciligiyla test amaçli, ücretsiz olarak kullanmak mümkün.

Kisisel kullanim için
AntiVir firmasinin kisisel kullanicilar için gelistirdigi virüs koruma programi, www.free-av-com sitesinden, Grisoft firmasinin antivirüs programi ise www.free.grisoft.com adresinden yüklenebilir. Bu programlar, internet üzerinden kolaylikla yüklenebilmesi amaciyla, kisisel bilgisayar kullanicilari için özel olarak tasarlanmis durumda.
Antivirüs ve elektronik güvenlik pazarinin iddiali firmalari da ürünlerini test amaçli ücretsiz olarak kullandiriyor. www.trendmicro.com, www.symantec.com, www.mcafee.com ve www.pandasoftware.com adreslerinden güvenlik ürünleri arastirilabilir, antivirüs programlari test edilebilir.

Mac için de var
Bu arada çogu site, kullanicilarina, internete bagli kalinirken online güvenlik kontrolü servisini de sunuyor.
Antivirüs ve e - güvenlik uygulamalari, bilisim pazarinda genel olarak Microsoft tabanli sistemler için gelistiriliyor. Ancak, www.intengo.com adresinden Macintosh isletim sistemleri için gelistirilen güvenlik çözümlerine de ulasilabilir.
Antivirüs programi, son çikan virüslere karsi önlem almakta yeterli olmayabilir. Bu sitelerden yeni tasarlanan ek programlara da ulasilabiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious