Vitaminler mutlaka mineralle alınmalı

  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00

Prof. Dr.med. Friedrich Krause, vitamin ve mineralleri birlikte kullanabilecek bir şurup hazırladı. Avusturya'da üretilen şurup Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İnsan sağlığının korunmasında sağlıklı ve dengeli beslenmek büyük önem taşıyor. Taze ve doğal yiyeceklerin tüketimindeki sorunlar, teknolojinin kullanılması, elde edilen gıdalar ve bekletilmiş ürünlerle sağlımız giderek bozuluyor.

Vücudun ihtiyacı olan vitaminlerin doğru ve yeteri kadar alınamaması ise çeşitli hastalıklara davetiye çıkartabiliyor. Vitamin tabletleri ve şurupların tek başına yeterli olmadığını kaydeden uzmanlar, vitaminlerin minarelerle birlikte alınması gerektiğini belirtiyor. Uzmanlar, bu durumun Türkiye'de alışagelmiş bir durum olmadığını, genellikle vitamin şurupları ve bazı vitamin tabletlerinde, vitamin grubu ve dengeleyiciliği konusunda bazı eksiklikler bulunduğuna dikkat çekiyor. Avusturyalı bir bilim adamı ise yaptığı araştırmada vitamin ve mineralleri birlikte kullanabilecek bir şurup hazırladı.

Çeşitli deneylerle uzun süre üzerinde çalıştığı şurupta vitamin ve minareleri bir araya getiren Allergo İlaç Firmasının Farmakovijilans Sorumlusu Prof. Dr.med. Friedrich Krause, Türkiye'deki vitamin şurup ve tabletlerinde bazı eksiklikler bulunduğunu söylüyor. Avusturyalı bilim adamı Prof. Dr.med. Friedrich Krause ile Allergo İlaç Firması, yaptığı çalışmalarla Türk insanını vitamin ve mineral tüketimi konusunda bilinçlendiriyor. Daha önce vitamin ve minerallerin bir arada kullanıldığı şurubun bulunmadığını belirten Prof. Krause ve Allergo İlaç Firma yetkilileri, bu ürünün Türkiye'de birçok eczanede satıldığını ve çok rağbet gördüğünü ifade ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious