Viyadükten uçan TIR'ın şoförü öldü

Viyadükten uçan TIR'ın şoförü öldü.11409
  • Giriş : 04.10.2008 / 08:00:00

Tem Otoyolu Bağcılar mevkiinde, yoğun yağış nedeniyle kayganlaşan zeminde kontrolden çıkan, üzerinde süt dolu dorse bulunan kamyon, 70 metre yüksekliğindeki viyadükten aşağı uçtu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yol üzerinde kalan dorse yolun trafiğe tamamen kapanmasına neden olurken, hurdaya dönen kamyonda sıkışan sürücüyü çıkarmak için itfaiye ekipleri saatlerce uğraştı.

Kaza saat 02.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İlhan Kabadayı'ın kullandığı Bahçıvan firmasına ait, üzerinde süt dorsesi bulunan 39 NH 842 plakalı TIR, yoğun yağış nedeniyle kontrolden çıktı. Edirne istikametinde seyrederken bariyerlere çarpan TIR'ın üzerindeki dorse yola düştü. TIR ise bariyerleri aşıp 70 metre yüksekliğindeki viyadükten aşağı düştü. TIR'ın yola değil de istinat duvarının üzerine düşmesi facianın büyümesini önledi.

Sürücü, hurdaya dönen TIR içinde sıkıştı. Olay yerine çağırılan itfaiye ve polis ekipleri demir yığını haline gelen TIR'ın içinde sürücünün olup olmadığını aradı. TIR vinç ile kaldırılana kadar içindeki sürücünün varlığı anlaşılamadı. TIR, itfaiyeye ait vinç ile uygun bir yere bırakıldıktan sonra, sıkışarak feci şekilde can veren sürücü çıkarıldı. Sürücünün cesedi ambulansla Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Yola düşen dorse nedeniyle Tem Otoyolu saatlerce trafiğe kapandı. Dorse kaldırıldıktan sonra, polis kontrolünde yoldaki trafik seyri normale döndü.

Görgü tanıkları, TIR'ın aşırı hızlı olduğunu, kontrolden çıkıp bariyerlere çarptığını söyledi. Dorsenin yolda kaldığını, TIR'ın ise viyadükten uçtuğunu anlatan görgü tanıkları, kazanın yoğun yağış sebebiyle meydana geldiğini belirtti.

Olay yerine yakın bir taksi durağında çalışan Ümit Olcay, "Önce yüksek bir ses duyduk. Dışarı çıktığımızda TIR'ın viyadükten aşağı düştüğünü gördük. Yaklaşık 2 senedir burada çalışıyorum, daha önce de 2 defa bu viyadükten araç uçtu." diye konuştu.

Polis olay yerinde yaptığı incelemelerin ardından kaza ile ilgili soruşturma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*