Viyana'da, Türkler'in yaşadığı iki binada yangin çıktı

Viyana'da, Türkler'in yaşadığı iki binada yangin çıktı.8894
  • Giriş : 14.02.2008 / 17:44:00

Türklerin yoğun olarak yaşadığı onuncu bölgede bulunan Knöll sokağında iki binada birden yangın çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Avusturya'nın başkenti Viyana'da Türklerin yoğun olarak yaşadığı onuncu bölgede bulunan Knöll sokağında iki binada birden yangın çıktı.

Yedisi çocuk on kişinin hastaneye kaldırıldığı yangında Viyana itfaiyesinin erken müdahalesi ve binanın taş yapı olması, olası bir faciayı önledi. Dumandan zehirlenme geçiren yaralıların hayati tehlikesi olmadığı açıklandı.

Viyana kriminal masası polislerinin yaptığı incelemede kundakla olduğuna dair kuvvetli deliller bulundu. Yangının söndürülmesinin hemen ardından polis köpekleri de kundaklama ile ilgili izlere rastladılar. Polis soruşturma aşamasında konu hakkında daha fazla bilgi vermeyeceğini belirtti.

Knöll sokağı 43 numaradaki bakım gören binada yangın ihbarı alan İtfaiye ekipleri 80 kişilik personel ve itfaiye araçları ile yangın yerine geldiler. Korku içinde evlerinin penceresinde durarak itfaiyeden yardım isteyen bina sakinlerinden 18 kişi itfaiye merdiveni ile aşağı indirildi. O sırada aynı sokak üzerinde 38 numarada ikinci bir yangın ihbarı geldi. Kısa bir şaşkınlık geçiren itfaiye ekibi daha sonra 38 numaradaki binaya da müdahale etti. Kilerde çıkan yangın en çok giriş katındaki bina sakinlerini etkiledi. Giriş katında bulunan anne ve iki çocuğu aşırı dumandan etkilendikleri için görevliler tarafından dışarı çıkartıldı. Kilerde çıkan yangın itfaiye görevlileri tarafından söndürüldü.

Elli yedi hanenin bulunduğu binada kırk yedi hanesinde Türkler çoğunlukta olmak üzere yabancılar yaşıyor. Bina sakinlerinin Cihan'a verdikleri ifade de "gece saat on bir civarında uykudan uyandık. Etraf itfaiye ve polis ekipleri tarafından çevriliydi. Yangına erken müdahale edildiği için, tüm binaya yayılmadan söndürüldü. Her taraf duman olduğu için nefes almakta zorlandık" şeklinde konuştular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious