Vizyonda 6 yeni film birden

Vizyonda 6 yeni film birden.13298
  • Giriş : 06.09.2008 / 08:12:00

Sinemaseverleri bu hafta bol alternatifli fimler bekliyor. Korku, gerilim, aşk ve animsayon gibi farklı yapımlar izleyici karşısına çıkıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Geç Gelen Gençlik - Youth Without Youth

Tür : Gerilim / Romantik
Gösterim Tarihi : 5 Eylül 2008
Yönetmen : Francis Ford Coppola
Senaryo : Francis Ford Coppola , Mircea Eliade (Kitap)
Yapım : 2007, ABD / Almanya / Romanya / İtalya / Fransa
Ünlü Romen tarihçi ve yazar Mircea Eliade imzalı “Youth Without Youth” isimli romanı uyarlayan, yapımcılığını üstlenen ve yöneten Francis Ford Coppola, on yıllık bir aradan sonra beyazperdeye geri dönüyor.

Konu, İkinci Dünya Savaşı öncesinde, korkunç bir olayla yaşamı bir anda değişen Romen dilbilim profesörü Dominic Matei'nin öyküsü etrafında gelişiyor. Yıldırıma çarpılan profesör, sihirli bir bağışıklık kazanır ve bedenen 30 yaşına geri dönerken hafızasındaki entelektüel bilgeliği de korumayı başarır. Ne var ki özel yeteneği Nazi bilimadamları tarafından fark edilince, profesör ülkeyi terk etmek zorunda kalır.

Öykü, Romanya, İsviçre, Malta ve Hindistan gibi uzak yörelere uzanıyor. İlgi çekici, merak uyandırıcı bir konuya sahip olan bu romanın filmi de enteresan olacağa benze

Dante 01

Tür : Gerilim / Bilim Kurgu
Gösterim Tarihi : 5 Eylül 2008
Yönetmen : Marc Caro
Senaryo : Marc Caro , Pierre Bordage
Yapım : 2008, Fransa , 88 dk.

Oyuncular

Lambert Wilson (Saint Georges) , Linh Dan Pham (Elisa) , Dominique Pinon (César) , Yann Collette (Attila) , Bruno Lochet (Bouddha)

Yüksek güvenlikli uzay gemisi hapishanesi ve psikiyatrik araştırma merkezi olan Dante 01'de çok tehlikeli bir grup suçlu, yasal olmayan nano-teknolojik deneyler için kobay olarak kullanılmaktadırlar.

Üsde sadece 7 mahkûm, 3 idari görevli ve 2 doktor bulunmaktadır. Dünya dışı varlıklarla yaşanan bir çatışmadan sağ kurtulan tek kişi olarak üsse yeni gelen tutuklu Saint George, kendi içindeki canavarı kontrol altına almak için savaş vermektedir.

Distopik bir bilim-kurgu hissi uyandıran Dante 01, Jean-Pierre Jeunet ile beraber Kayıp Çocuklar Şehri ve Şarküteri'nin yazarı ve yönetmeni, çizer, grafik tasarımcı, film yapımcısı, hayalperest Marc Caro'nun uzun süredir beklenen ilk solo filmi. Filmin İstanbul Film Festivali bünyesindeki gösterimleri seyirci tarafından büyük beğeniyle karşılandı, filmin yönetmeni Marc Caro'nun festivale bizzat katılımı da heyecanla karşılandı

Dağların Hakimi - El Rey de la montaña

Tür : Polisiye / Gerilim
Gösterim Tarihi : 5 Eylül 2008
Yönetmen : Gonzalo López-Gallego
Senaryo : Gonzalo López-Gallego
Görüntü Yönetmeni : David Crespo
Müzik : Juana Arance
Yapım : 2007, İspanya , 90 dk.

Oyuncular

Leonardo Sbaraglia (Quim) , María Valverde (Bea) , Thomas Riordan (Hermano Menor) , Andrés Juste (Hermano Mayor) , Pablo Menasanch (Guardia Joven)

Arabasıyla yola çıkmış olan Quim, şehirden uzak bir yerleşim yerinde durur. Burada tanıştığı Bea ismindeki kadının cüzdanını çalmasını ardından ormanlık alana koşan Quim'e birileri ateş etmeye başlar.

Ormanlık alanda tek başlarına kalan Bea ve Quim nerede oldukları belli olmayan silahlı kişilerin hedefi haline gelirler.

Ormanda kaybolan ikili, kimden kaçtıklarını ve nereye kaçacaklarını bilmeden git gide çaresiz bir durumun içine sürükleneceklerdir.

Beni Aya Uçur - Fly Me to the Moon

Tür : Macera / Animasyon / 3D
Gösterim Tarihi : 5 Eylül 2008
Yönetmen : Ben Stassen
Senaryo : Domonic Paris
Yapım : 2008, Belçika , 84 dk.

Seslendirenler : Tim Curry (Yegor) , Robert Patrick (Louie) , Kelly Ripa (Nat s Mom) , Buzz Aldrin (Kendisi) , Trevor Gagnon (Nat) , Philip Bolden (I.Q.) , Nicollette Sheridan (Nadia) , Ed Begley Jr. (Poopchev) , David Gore (Scooter) , Christopher Lloyd (Grandpa) , Adrienne Barbeau (Scooters Mom)

Sinek Nat, büyükbabası gibi bir maceraperest ve kahraman olma hayalleri kuruyordur. Sonunda, çocuk yaştaki Nat'in karşısına hayallerini gerçekleştirecek bir şans çıkmıştır. Nat iki arkadaşını ikna eder ve insan ırkıyla birlikte Apollo 11'e binip astronotların uzay başlıkları içinde Ay'a yolculuğa giderler.

Bir TV kanalında astronotların arkasından göründüklerindeyse istedikleri üne kavuştukları gibi, ailelerini telaşlandırır ve onları kıskanan Rus sineklerin yolculuğu sabote etmek için gizli ajan görevlendirmelerine sebep olurlar. Ama büyükbabanın aşkı, Rus sineği Nadia büyükbabayı durumdan haberdar eder ve büyükbaba da torununu kurtarmak için bu maceraya atılır. Rus sinekleri yetmiyormuş gibi, uzaygemisinde bir de savaş vermeleri gereken insanlar vardır. Gemideki hayati bir sorunu bu gözüpek sinekler çözmüş olsa bile...

Beni Aya Uçur, 3D olarak tasarlanan ve yaratılan ilk bilgisayar animasyon filmi olma özelliği taşıyor. Bunun yanısıra filmin Real D teknolojisi desteğiyle hazırlanması da, 3D seyretme zevkini doruklara çıkarıp, filmdeki karakterlere ve detaylara dokunma isteği uyandıracak kadar gerçeklik hissi veriyor.

Aşkın İngilizcesi - Broken English

Tür : Dram / Romantik / Komedi
Gösterim Tarihi : 5 Eylül 2008
Yönetmen : Zoe R. Cassavetes
Senaryo : Zoe R. Cassavetes
Yapım : 2007, Fransa / ABD / Japonya , 97 dk.

Oyuncular

Parker Posey (Nora Wilder) , Drea de Matteo (Audrey Andrews) , Tim Guinee (Mark Andrews)

New York'ta oturan Nora Wilder aşk ve ilişkilere kuşkulu bir gözde bakmakta ve arkadaşı Audrey'nin “mükemmel evliliği” gibi düzgün bir ilişki için ne yapması gerektiğini düşünüp durmaktadır.

Annesinin ona her fırsatta yalnız olduğunu hatırlatması Nora'nın işini pek kolaylaştırmaz. Felâketle sonuçlanan rastgele bazı buluşmalar sonrasında Julien adında, hayata aşık, aklı bir karış havada bir Fransız ile tanışır.

Anamorf - Anamorph

Tür : Gerilim / Psikolojik
Gösterim Tarihi : 5 Eylül 2008
Yönetmen : Henry Miller
Senaryo : Henry Miller , Tom Phelan
Yapım : 2007, ABD , 107 dk.

Oyuncular

Willem Dafoe ( Stan) , Scott Speedman (Carl Uffner) , Peter Stormare ( Blair Collet) , Clea DuVall ( Sandy Strickland) , James Rebhorn ( Chief Lewellyn Brainard) , Amy Carlson (Alexandra Fredericks)

New York Polis Departmanı dedektifi Stan Aubray, bir seri katilin işlediği cinayetleri araştırır. Kendini bir sanatçı gibi gören ve cinayetlerini bir resim tekniği olan anamorfoza dayandıran katil, ancak bir bakış açısından cinayeti çözüme ulaştırmak için ipucu bırakır.

İncelikle işlenen cinayetler için dedektif ayrıntılı araştırmalara girer ve araştırma çoğaldıkça kendi de cinayetlere bulaşır.

Bağımsız bir psikolojik gerilim filmi olan Anamorph, 2007 yılında ilk dünya promiyerini gerçekleştirmiş ve festivallerde filmin gösterimine devam edilmiştir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*