Vizyonsuz bir Avrupa, Türkiye'yi geriye götürür

Vizyonsuz bir Avrupa, Türkiye'yi geriye götürür.15956
  • Giriş : 29.11.2016 / 09:18:00

Platform Adana Yönetim Kurulu Başkanı Saygılı, "Vizyonsuz bir Avrupa, Türkiye’yi geriye götürür" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Platform Adana Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Saygılı, dağılma sürecine giren vizyonsuz bir Avrupa ile birlikte yol yürümenin Türkiye’yi geriye götüreceğini söyledi.

Avrupa Parlamentosu (AP) tarafından alınan, “Avrupa Birliği’nin (AB) Türkiye ile üyelik müzakerelerini geçici olarak askıya alması” yönündeki tavsiye kararını eleştiren Saygılı, ırkçılığın her geçen gün arttığı Avrupa’nın, hukukun üstünlüğü, ifade özgürlüğü gibi birçok konuda kendi içinde çelişkiler yaşamaya başladığını ifade etti.

“ARTIK GELECEĞİNE SAHİP ÇIKAN BİR TÜRKİYE VAR”

Türk halkının derin yüreğinin bütün gelişmeleri not ettiğini belirten Saygılı, “Abdülhamit Han’a suikast yapanı saklayan da Avrupa, Sabancı suikastını yapan Fahriye Erdal’ı saklayan da. Yıllardır PKK’lı teröristlere kucak açıp ortam oluşturan, destek veren de onlar, terör örgütü FETÖ’ye yardım ve yataklık yapan da onlar” dedi.

Artık dünyanın karşısında eziklikten kurtulmuş, kendi geleceğine sahip çıkan bir Türkiye olduğunun altını çizen Saygılı, vizyonsuz bir Avrupa ile yol yürümenin, Türkiye’yi geriye götüreceğini ifade etti. Avrupa’nın başta ırkçılık, yabancı düşmanlığı, radikalleşme, İslamofobi gibi kendi iç meselelerini tartışmakta ve çözüm üretmekte başarısız kaldığını vurgulayan Saygılı, İsveç, Belçika gibi ırkçılığın yükseldiği ülkelere dikkat edilmesi gerektiğini kaydetti.

“KIRILMA NOKTASI 15 TEMMUZ”

“Her kuş kendi sürüsü ile uçar” diyen Ramazan Saygılı, Avrupa Birliği’nin, geleceğe Türkiye ile mi yoksa PKK-FETÖ ile mi yürüyeceğine karar vermesi ve bu eşikle yüzleşmesi gerektiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti:

“15 Temmuz hain darbe girişimi, Türkiye ile Batı arasında önemli bir kırılma noktası oldu. Artık Batılıların demokrasi, hukukun üstünlüğü gibi masallarını kimse ciddiye almayacaktır. Tavır belirleyemediler, duruş gösteremediler, halkın üstüne atılan kurşunları eleştiremediler. Yeni ufukların ışığı gözüktü. Batılılaştırma cenderesinden kurtulup, kendi ayaklarının üzerinde duran, kendi medeniyet havzasında yeni bir yol çizen Türkiye, gönül coğrafyamızın beklediği bir duruştur.  Yeni yolculuğumuz hayırlı olsun.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*