VJ, programını 'asker kıyafetiyle' sundu

VJ, programını 'asker kıyafetiyle' sundu.10666
  • Giriş : 22.10.2007 / 18:42:00

Bir kanalın program sunucusu, müzik programına askeri kıyafetle çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca mevkiinde Adıyamanlı Er. Abdurrahman Doğan'ın şehit haberiyle yasa bürünen Adıyaman'da, şehit ailesinin üzüntülerini toplumun her kesimi paylaşıyor. Adıyaman'da yerel yayın organı Mercan Tv'de hafta içi her gün yayınlanan müzik programı Klip Mercan'ın yapımcısı ve sunucusu ekranların karşısına askeri kıyafetle çıktı.

Şehit ailelerine manevi destek olmak için askeri kıyafetle seyircinin karşısına çıkan program yapımcısı ve sunucusu Oktay Çtinkaya, stüdyonun dekorunu siyah bir örtüyle kapatarak üzerine büyük bir Türk Bayrağı astı.

Programın formatı gereği müzik yayının yapılması gerekirken P.Er. Abdurrahman Doğan ve diğer şehitler için özel yayın yapıldı. Program boyunca sadece şehit türküleri ve şiirler okundu. Programa canlı bağlanan izleyicilerde Oktay Çetinkaya'ya duyarlılığından dolayı teşekkür ederek, onlarda şiirler okuyunca stüdyoda duygusal anlar yaşandı.

Program yapımcısı ve sunucusu Oktay Çetinkaya, dağlarda hainlerle çarpışan askerlerin yanında olamadıklarını fakat basın mensubu olarak ellerinden gelen manevi desteği vermeyi amaçladığını belirterek, "Ulus olarak yas içersindeyiz. Tüm Türkiye'de olduğu gibi bizlerde yaşanan son olaylardan dolayı acı çekiyoruz. Bizler belki bedenen o insanlarla birlikte olamasak ta en azından kalplerimiz o insanlarla bir olsun. Hafta içersinde sürekli müzik yayını yaptığım bir programım var. Ama bu günkü programımı tamamen şehitlerimiz için yapmak istedim. O dağlarda hainlerle karşı karşıya kalamasak da, o dağlarda hainlerle karşı karşıya kalıp şehit düşen insanlara basın mensubu olarak görevimizi yerine getirebilmek için böyle bir program yaptım. Bizim kalplerimiz o şehitlerimizle birliktedir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious